İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
07 Nisan 2018 - Cumartesi 10:03 Bu haber 3973 kez okundu
 
Maltepe Belediyesi'nde zaiyat yok
Maltepe Belediye Başkanı Alı Kılıç ve beraberindeki heyetin İstanbul Valiliği’ne giderek, 696 sayılı KHK ile güvenlik soruşturması elverişsiz olan işçilerin sorumluluğunu üstlendiği öğrenildi.
(ÖZEL) Haberi
Maltepe Belediyesi'nde zaiyat yok

 

Maltepe Belediye Başkanı Alı Kılıç ve beraberindeki heyetin İstanbul Valiliği’ne giderek,  696 sayılı  KHK ile güvenlik soruşturması elverişsiz olan işçilerin sorumluluğunu üstlendiği öğrenildi. Valiliğe birlikte giden Maltepe  Belediye Başkanı Alı Kılıç, CHP Maltepe İlçe Başkanı Engin Özkan, örgütlenmeden sorumlu başkan yardımcısı Şahin Çakir ve DİSK/ Genel-İş  İstanbul 2 nolu Şube Başkanı Nevzat Karataş, güvenlik soruşturmasından geçemeyen ve kadro başvurusu reddedilen  işçilerin  sorumluluğunu üstlenerek, emekçilere sahip çıktıkları ve işlerine dönecekleri gelen bilgiler arasında. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmazken, bir gün sonra 6 Nisan günü CHP genel merkezinden belediyelere bir genelge gönderilmesi dikkat çekti. 

 

 

 

CHP Belediyelere Genelge Göndermiş 

Öte yandan yenisoluk.com'un haberine gçre; CHP’de Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un imzası ile Belediye Başkanlıkları’na yollanan genelgede belediyelerin ‘Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması’ nedeniyle olumsuz gelen işçilerin belediye şirketlerine geçişleri konusunda hiçbir engelin olmadığı belirttirdi.

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Maltepe, Belediyesi'nde, zaiyat, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');