İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
20 Nisan 2018 - Cuma 14:08 Bu haber 3580 kez okundu
 
Maltepe Belediyesi'nden işçilere zam müjdesi
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile Maltepe Belediyesi alt şirketlerde çalışan işçiler arasında örgütlü sendikalardan DİSK'e bağlı Genel -İş Sendikası, İstanbul 2 nolu Şube Başkanı Nevzat Karataş, 1 Mayıs Bayramı öncesi, işçilere zam müjdesi verdi.
(ÖZEL) Haberi
Maltepe Belediyesi'nden işçilere zam müjdesi

Daha önce valilik nezdinde, güvenlik soruşturmasına takılan işçilerin sorumluluğunu alarak, işlerine devam etmelerini sağlayan  Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç , sendika başkanı ile birlikte taşeron işçilere zam müjdesi verdi. Kılıç, 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi belediyenin çalışanlara yüzde 18.2 oranında zam yaptıklarını açıklarken, toplu iş sözleşmesi ve asgari ücret zammından doğan farkların da maaşlara yansıtılacağını belirtti. 

 

"Emek en yüce değerdir!" diyen Başkan Kılıç, CHP olarak taşeron sistemine karşı olduklarını ve sosyal demokrat belediyeciliğin gereği olarak yaptıkları çalışmaları ve Maltepe'deki süreci anlatarak şöyle dedi: "CHP olarak taşeron sisteme karşı verdiğimiz mücadelede sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızla, Maltepe’de kimsenin burnu kanamadan geçiş sürecini tamamladık. Şimdi de belediyeler arasında emekçisine en yüksek maaşı veriyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Sözüm söz; Ben burada olduğum sürece Maltepe'mize gece gündüz hizmet üreten 2 binden fazla emekçimizin hakkı garanti altında olacaktır."

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Oktay Kartal
Etiketler: Maltepe, Belediyesi'nden, işçilere, zam, müjdesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');