İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 12:33 Bu haber 1173 kez okundu
 
Maltepe Belediyesi, Ramazanı Mehterle Karşılayacak
Her sene geleneksel olarak düzenlediği Ramazan etkinlikleriyle göz dolduran Maltepe Belediyesi, bugün Ramazan’ı, ilçe meydanında düzenleyeceği musiki ve mehteran konseriyle karşılayacak.
Ekonomi- Politik Haberi
Maltepe Belediyesi, Ramazanı Mehterle Karşılayacak

Belediyenin açıklaması: 

MALTEPE’DE RAMAZAN’A MEHTERLİ KARŞILAMA

 

        Her sene geleneksel olarak düzenlediği Ramazan etkinlikleriyle göz dolduran Maltepe Belediyesi, bu sene on bir ayın sultanı Ramazan’ı, ilçe meydanında düzenleyeceği musiki ve mehteran konseriyle karşılayacak.  Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da katılacağı “Hoş geldin Ramazan” etkinliğimizde, siz değerli Maltepelileri aramızda görmekten onur duyarız.

        

Tarih: 15.05.2018, Salı  

Saat: 17.00

Yer: Maltepe İlçe Meydanı, Maltepe Merkez Camii karşısı
İletişim: 0216 458 99 99

 

 

Ramazan hazırlıkları tamam

Maltepe Belediyesi, bu sene de Ramazan’da dolu dolu bir program gerçekleştirecek.

Maltepe Belediyesi, Ramazan’ı, bugün  ilçe meydanında düzenlenecek “Hoş geldin Ramazan” etkinliğiyle başlatacak.  Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın da katılacağı etkinlikte, musiki konseri ve mehteran gösterisi yapılacak, vatandaşlara da şerbet ikram edilecek. Ramazan ayı boyunca tüm mahallelerde, iftar öncesi ve sonrasında etkinlik gerçekleştirilecek. Mahallelerde kurulacak “Sevgi Sofraları”nda açılacak oruçların ardından, Hacivat-Karagöz, Nasreddin Hoca, orta oyunu, meddah ve illüzyon gösterileri sahnelenecek, semazenler ve çocuk semazenler eşliğinde, tasavvuf musikisi konseri gerçekleştirilecek. Ayrıca palyaçolar eşliğinde yüz boyama, mendil atma gibi çocuk oyunları da yapılacak. Vatandaşlara, Osmanlı şerbeti, patlamış mısır ikram edilecek. 


 

83 CAMİDE RAMAZAN TEMİZLİĞİRamazan boyunca Küçükyalı Evlendirme Dairesi’nde hemşehri dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik iftarların da düzenleneceği etkinliklerde, camilerde de iftar verilecek. Belediye tarafından ayrıca, 18 Mayıs-10 Haziran arası Hırka-i Şerif, Eyüp Sultan Camii,  Hz. Yuşa ve Aziz Mahmud Hüdayi türbelerine inanç turları düzenlenecek. Bu arada Ramazan öncesi, belediye ekipleri tarafından ilçe genelindeki 83 camii ve mescitte temizlik çalışması gerçekleştirildi. 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Maltepe, Belediyesi,, Ramazanı, Mehterle, Karşılayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');