İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
21 Şubat 2018 - Çarşamba 17:34 Bu haber 3140 kez okundu
 
Maltepe Belediyesinde Kadro müracaatına 40 ret
Maltepe Belediyesi şirketinde işçi statüsüne geçme talebinde bulunanlardan başvurusu kabul edilen ve kabul edilmeyenlere ait listeler askıya çıktı. Yapılan inceleme sonucunda kadroya geçmek isteyen işçilerden 40'nın başvurusu kabul edilmedi.
- Haberi
Maltepe Belediyesinde  Kadro müracaatına 40 ret

696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127. maddesi ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenın Geçici 23 ve Geçici 24. Maddelerinin uygulanması kapsamında yapılan başvuruların değerlendirilmesi Tespit Komisyonumuzca sonuçlandırılmış olup, ekli listeler halinde ilan edilmiştir.

Bu hükümler çerçevesinde ilgililerin ilan tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde gerekçesini de belirtmek suretiyle itirazları için Valilik bünyesindeki İtiraz Komisyonuna müracaat etmeleri gerekmektedir. İlan olunur. 20.02.2018

 

Maltepe Belediyesi şirketinde işçi statüsüne geçme talebinde bulunanların başvuruları başkanlık bünyesinde oluşturulan Tespit Komisyonu'nca incelendi. Komisyon incelemesini,  696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 127. maddesi ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Geçici 23 ve Geçici 24. Maddelerinin esaslarına ilişkin tebliğde belirtilen kriterler doğrultusunda yaptı.

40 işçinin başvurusu kabul edilmedi

 

İnceleme neticesinde; gerekli şartları taşıması nedeniyle başvurusu kabul edilenler ile gerekli şartları taşımadığından başvurusu reddedilenlere ait liste hem belediyede hem de belediyenin internet sitesinde yayınlanarak askıya çıktı. Yapılan araştırmalar sonucunda, kadroya geçmek isteyen işçilerden 40’nın başvurusunun kabul edilmediği görüldü. Askıya çıkarılan listelerin ilan tebliği yerine geçtiği ve başvuru sahiplerine ayrıca tebligat yapılmayacağı bildirilirken, başvuru sonuçlarına itirazın; ilgililerin ilan tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde gerekçesini de belirtmek suretiyle itirazları için Valilik bünyesindeki İtiraz Komisyonuna müracaat etmeleri gerektiği kaydedildi.

 

Sınava girmeye hak kazananlara ait kesin listenin valilik bünyesinde oluşturulan İtiraz Komisyonu’nun itirazları değerlendirmesi ve kararı neticesinde kesinleşeceği, başvurusu kabul edilenlerin sınav tarihlerinin belediyenin internet sitesinde ayrıca duyurulacağı öğrenildi.

 

KADROYA GEÇEN VE KADRO DIŞI KALAN LİSTE İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Maltepe, Belediyesinde, , Kadro, müracaatına, 40, ret,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');