İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 18:48 Bu haber 1136 kez okundu
 
Maltepe’de “Çocuk Şenliği” eğitici oyunlarla devam ediyor
Maltepe Belediyesi’nin Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlediği Çocuk Şenliği’nde çocuklar, birbirinden eğlendirici oyunları izlerken faydalı bilgilerde ediniyor.
- Haberi
Maltepe’de “Çocuk Şenliği” eğitici oyunlarla devam ediyor

Tiyatro Yeniden “Her Şey Elimizde” isimli oyunuyla, soğuk kış günlerinde grip başta olmak üzere hastalıklardan ve mikroplardan korunmak için elleri yıkamanın önemini anlattı.
Dersu Yavuz Altun’un yazıp yönettiği oyunun dekorunu, Nihat Çelik, müziklerini Oya Erkaya Ayman ve Tufan Dağtekin hazırladı. Oyunda Mucit Macit’in en yakın arkadaşı Özi ile birlikte Mikro-Mak adlı makineyle küçülerek, mikropların dünyasında çıktığı yolculuk sahnelendi. Mikropları tanıyıp, çocukları hastalıklardan koruyacak bilgileri toplamaya çalışan Mucit Maci’in öyküsünü minikler, ilgiyle izledi. Sabun Tanecikleri Ak ve Pak’ın, Sinir ve Çalçene isimli mikroplara karşı mücadelesinin sahnelendiği bölümlerde minik izleyiciler, neşeli anlar yaşadı. Oyun bitiminde sabun zerreciklerinin marşı olan “Temizlik Sağlıktır” şarkısı, bütün çocukların katılımıyla söylendi. Oyun öncesinde ve sonrasında animatörler eşliğinde yüz boyama etkinliği düzenlenip, balon dağıtımı yapıldı. (23.01.2020)

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Maltepe’de, “Çocuk, Şenliği”, eğitici, oyunlarla, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı