İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 16:57 Bu haber 2388 kez okundu
 
Maltepe'de Karne Coşkusu
017-2018 Eğitim-Öğretim sezonun sona ermesi dolayısıyla Maltepe Nezahat Aslan Ekşioğlu İlkokulunda karne töreni düzenlendi. Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, şube müdürleri ve öğretmenlerin katıldığı karne töreninde öğrenciler ve veliler karne heyecanı yaşadı. Kaymakam Dallı, öğrencilerin karnesini vererek, tatili çok iyi değerlendirmelerini istedi.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Maltepe'de Karne Coşkusu

 

Komşunun çocuğu ile de oynayın

 

Törende konuşan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘ Önümüzde iki buçuk aylık bir tatil süremiz var. Onun kıymetini bilin. Öğretmen arkadaşlar  ve çocuklar,  çok iyi değerlendirin bu tatili. Çocuklar, tatilde bilgisayar oyunları oynarız diye seviniyorsunuz. Oyunda oynayın tabiî ki, ama bunu yaparken biraz da vakit ayırıp komşunun çocuğu ile de oynayın az da olsa. Belki oradan ömür boyu sürecek dostluklar, arkadaşlıklar çıkabilir. Anne-babalar da çocuklarını bu şekilde yönlendirsinler. Hepiniz sınıflarınızı geçtiniz. Bu başarılarınızın ömür boyu devam etmesini diliyorum’ dedi.

 

 

Bol bol kitap okuyalım

 

Öğrencilerin yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendireceklerini umduğunu belirten  Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan da, ‘ Maltepemizde de 200 civarında okulumuzda 70 bin civarında öğrencimiz karne alacak ve yaz tatiline başlayacak. Sevgili öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz inşallah yaz tatili boyunca zamanlarını iyi değerlendirecekler.  Dinlenirken aynı zamanda okuyacaklar ve yaz tatillerini böylece değerlendireceklerdir.  Hepinize sevgiler saygılar sunuyorum’ dedi.

Karne töreninde okul öğrencilerinin sundukları gösteriler beğeniyle izlendi.

Tören sonrası öğrenciler karnelerini Kaymakam Dallı, Milli Eğitim Müdürü Kaptan, şube müdürleri ve öğretmenlerinden alarak tatile girmenin mutluluğunu yaşadılar.

 

Kaynak: (KAY) - Kaymakamlık Basın Bürosu Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Maltepe'de, Karne, Coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');