İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
10 Nisan 2018 - Salı 12:09 Bu haber 1787 kez okundu
 
Maltepe'deki dehşet çiftliği yerle bir edildi
Maltepe'de bulunan ve yurttan kaçan kızların alıkonulduğu kaz çiftliği yıkıldı.
Gündem- Güvenlik Haberi
Maltepe'deki dehşet çiftliği yerle bir edildi

Maltepe Ferhatpaşa'da yurttan kaçan kızların şantajla alıkonulduğu çiftliğe şubat ayında polis operasyonu düzenlenmişti. Operasyonda alıkonulan bir kız çocuğu kurtarılmış, 2 kişi gözaltına alınmış, çiftlik sahibi ise tutuklanmıştı. Çiftliğin izinsiz olarak hazine arazisi üzerine yapıldığı ortaya çıktı. Erken saatlerde çiftliğe gelen Maltepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çiftlikte inceleme yaptıktan sonra yıkımı gerçekleşti. Yıkım esnasında polisler de güvenlik önlemi aldı. Köpeklerle korunan çiftlikte kimsenin olup olmadığını inceleyen ekipler yaklaşık bir saat süren çalışmada kulübeleri yıktı. Maltepe Belediyesi Zabıta Müdür Yardımcısı Celal Çelebi, “Burası TOKİ’ye ait bir arazi, çiftliğin herhangi bir izni yok, onun için yıkım kararı aldık. Burada mevcut barakaları yıkıyoruz” dedi.

 

Ne olmuştu?

 

İstanbul polisi, yurttan kaçan bazı kızların Maltepe Ferhatpaşa’daki boş arazide 24 saat köpeklerle korunan bir kaz çiftliğinde zorla tutularak cinsel istismara uğradığını tespit etmişti. Kaz ve tavuklara bakan Afganistanlı Sabur R. gözaltına alınırken, çiftlik sahibi Abuzer Sayan’a ulaşılamadı. Daha sonra Sayan'ın Ataşehir'deki evine operasyon düzenleyen polis ekipleri, Sayan’ın tehditle evinde tuttuğu 17 yaşındaki H.K. adlı kızı da kurtardı. Adliyeye sevk edilen çiftlik sahibi Abuzer Sayan ile çalışanı Sabur R., ‘cinsel istismar’ ve ‘hürriyeti tahdit’ suçlarından tutuklandı.

 

Ayrıca küçük kızların çiftlikte zorla tutulduğunu ve istismara uğradığını kanıtlayan video kayıtlarına ulaşıldı. Çiftliğe daha önce getirildiği belirtilen 4 kızın silah zoruyla cinsel istismara uğradığı, birbirleriyle ilişkiye zorlandığı görüntülerin olduğu CD’ler ile 2 tabanca ve 180 mermi bulundu. Görüntülerdeki kızların 14-17 yaşındaki A.T., K.Ü., H.K. ve A.U. olduğu anlaşıldı. Kızların 3’ünün yurda geri döndükleri ancak korktukları için konuşmadıkları ortaya çıktı.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Maltepe'deki, dehşet, çiftliği, yerle, bir, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');