İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
03 Şubat 2018 - Cumartesi 11:40 Bu haber 1209 kez okundu
 
Maltepe eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine hazır
Maltepe’de 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci döneminin huzur ve güven içerisinde geçirilebilmesi için okul güvenliği ve bağımlılıkla mücadele konulu toplantı yapıldı.
- Haberi
Maltepe eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemine hazır

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı başkanlığında gerçekleşen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, Maltepe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amiri Yasemin Arslanpay, Maltepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet İmamoğlu, muhtarlar,  okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve okul servisleri sorumluları katıldı.

 

Toplantıda, öğrenci ve velilerinin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini sağlamak amacıyla okulların yakın çevresinde ve okul güzergahlarında alınacak tedbirler ile öğrencilerin her türlü kötü alışkanlıklardan korunması, onların ruh ve beden sağlığı yerinde bireyler olarak yetiştirebilmek için gereken uygulamalar üzerinde duruldu.

 

Toplantıda Kaymakam Meftun Dallı, 2017-18 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde öğrencilerin huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okul içlerinde ve çevrelerinde gereken her türlü tedbirin alınacağını belirtti. Dallı, "Her çocuk ve gencimiz bizim için çok kıymetlidir.  Onların en iyi şekilde yetişmeleri için bütün imkânlarımızı seferber ediyoruz. Mahalle halkının mahallesinde bulunan okullara gönüllülük esasıyla sahip çıkmasını okul aile birliği desteğini mutlaka sağlamalıyız. Bu konuda başarılı çalışmalar yapan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

Toplantı, muhtarların,  okul idarecileri ve okul aile birliği başkanlarının görüş ve taleplerini iletmesinden sonra sona erdi.

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Maltepe, eğitim, ve, öğretim, yılının, ikinci, dönemine, hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');