İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
27 Nisan 2018 - Cuma 18:11 Bu haber 1730 kez okundu
 
Maltepe Gençler Birliği Spor Kulübü Kuruluyor
Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’nın onursal başkanlığında, tenis, güreş, okçuluk ve hentbol dallarında faaliyette bulunacak Maltepe Gençler Birliği Spor Kulübü’nün kurulması için çalışmalara başlandı.
Spor Haberi
 Maltepe Gençler Birliği Spor Kulübü Kuruluyor

 

 Spor Kulübünün  kuruluş sürecinin ilk çalışması olarak ortaokul ve lise öğrencileri arasında bir “logo tasarım yarışması” düzenlendi.

Yarışmaya ortaokul düzeyinde 76, lise düzeyinde 32 kişi çalışmalarıyla katıldı. Logolar oluşturulan kurul tarafından değerlendirildi. Kurul, 108 logo arasından  Maltepe Mesleki ve Teknik Kız Meslek Lisesi öğrencisi Refiye Doğa Ulu'nun tasarladığı  logoyu seçerek  kulübün logosu olarak  belirledi.

Siyah, beyaz ve turkuaz mavisi renklerin hakim olduğu logo ile birinci olan Refiye Doğa Ulu, Maltepe Mesleki Teknik Kız Meslek Lisesi müdüresi ve tasarım öğretmenleri ile Ortaokul düzeyinde yarışmaya en yüksek katılımı sağlayan Esenkent Ortaokulunun müdürü ve teknoloji tasarım öğretmenleri Kaymakam Dallı makamında ziyaret ettiler.

Logo tasarımı ile birinci olan Maltepe Mesleki Teknik Kız Meslek Lisesi öğrencisi olan Refiye Doğa Ulu’ya Maltepe Dream Hotel’in sahibi Azmi Oktay tarafından bir tane dizüstü bilgisayar hediye edildi.

 

Maltepe Gençler Birliği Spor Kulübü

 

Kurulacak olan Maltepe Gençler Birliği Spor Kulübü’nün alt yapısında yetiştirilecek sporcuların tamamı ortaokul düzeyindeki öğrencilerin arasından belirlenecek. Kulübe alınacak sporcular tenis, güreş, okçuluk ve hentbol branşlarında, Maltepe ilçesindeki 10 ortaokulda, okullardaki beden eğitimi öğretmenleri ve rehberlik öğretmenleri tarafından oluşturulacak olan komisyon tarafından belirlenecek.

 

Spor kulübünün alt yapısını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. ve Maltepe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne bağlı profesyonel antrenörler çalıştıracak. Spor kulübünün alt yapısına kabul edilecek öğrencilerin isimleri seçmelerden sonra ilan edilecek.

Maltepe Gençler Birliği Spor Kulübü için resmi bir web sitesi hazırlanacak ve alt-yapı çalışmalarının görüntü ve videolarının bu web sitesinde yayımlanacak.

Kaynak: Editör: Ozan Yücel
Etiketler: , Maltepe, Gençler, Birliği, Spor, Kulübü, Kuruluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');