İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 13:00 Bu haber 341 kez okundu
 
Maltepe Huzurevi kermesine büyük ilgi
Maltepe Huzurevi sakinleri yararına düzenlenen kermes törenle açıldı. Törene, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Arzu Gür, kurum müdürleri, huzurevi sakinleri ve yakınları katıldı. Kermeste satılan ürünler, huzurevinde kalan yaşlılarca üretildi.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Maltepe Huzurevi  kermesine  büyük ilgi

Yaşlılarımızın el emeği göz nuru çalışmaları

 

Maltepe Huzurevi müdürü Asuman Cebiuzun’un açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, ‘Yaşlılarımızın bir yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru çalışmalarını görmek için bir araya geldik. Çok güzel bir çalışma. Bu çalışmalarda en büyük katkıyı veren Halk Eğitim Müdürlüğüne ve katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum. Geleneksel aile yapımız keşke olduğu gibi durabilseydi. Geniş aileler, üç neslin bir arada yaşadığı. Ama maalesef tarih hep aynı şekilde akmıyor. Zamanın şartları değişiyor. Bugün geldiğimiz noktada o yapıyı devam ettirmek mümkün değil. Yeni şartlara en iyi şekilde uyum sağlamaya çalışmak lazım. Ben buraya geldiğimde çok büyük bir mutlukla, memnuniyetle görüyorum ki en güzel şartlarda, en iyi şekilde misafirlerimiz ağırlanıyor’  ifade etti.

 

Şampiyon sporcuya madalyaları verildi

 

Açılışta Pendik Engelsiz Yaşam Merkezinde kalan atletizm, gülle atma ve 100 metre koşuda Türkiye  ikincisi ve bölge birincisi olan Fatma Gençarslan’a madalyaları Maltepe Kaymakamı  Meftun Dallı ve İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Arzu Gür tarafından verildi.

Kaymakam Dallı, Huzurevi sakinlerinin yanlarına giderek hepsiyle özel olarak ilgilendi.

Kermese katılanlar kurulan stantları gezerek alışveriş yaptılar.

Kaynak: (KAY) - Kaymakamlık Basın Bürosu Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Maltepe, Huzurevi, , kermesine, , büyük, ilgi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');