İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
23 Eylül 2021 - Perşembe 20:22 Bu haber 788 kez okundu
 
Maltepe Kaymakamı Tiryaki Atölyepark’ı açtı
Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki’nin açtığı Atölyepark Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve MaltepePark AVM işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Atölyepark açılışına Kaymakam Bahri Tiryaki’nin yanı sıra Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ekber Asker, AK Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akkaya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
- Haberi
Maltepe Kaymakamı Tiryaki Atölyepark’ı açtı

Halk Eğitim Merkezi tarafından faaliyet gösterecek Atölyepark Maltepepark AVM’de açıldı.

ATÖLYEPARK’ta yok yok

Kaymakam Tiryaki, Atölyepark için emeği geçenlere teşekkür edip, kursiyerler tarafından el emeği ile hazırlanan çalışmaları inceleyip yetkililerden bilgi aldı.

MaltepePark AVM içerinde hizmet verecek olan Atlyepark, AVM açık olduğu süre zarfları içerisinde tüm vatandaşlara açık olacak.  Maltepe Halk Eğitimi  Merkezi şubesi olarak hizmet verecek olan Atölyepark, 23 Eylül  - 1 Ekim tarihleri arasında;  cilt bakımı ve makyaj, giyim,  el nakışları, iğne oyası, kaneviçe, kurdele nakış, tel kırma, çınarcık işi, kırkyama, makrome, örgü bebek,  sepet örücülüğü, ahşap yakma, ahşap rölyef, ahşap boyama, çini boyama, cam süsleme, yağlı boya resim, üç boyutlu şekillendirme alanlarında halka yönelik WORKSHOP çalışmaları yapılacak.

Ekim’de Kurslar Başlıyor

Hayat Boyu Öğrenme Programları dâhilinde ziyaretçilerin istek ve talepleri doğrultusunda 04 Ekim tarihinden itibaren kurslar da açılması planlanıyor. Maltepe Halk Eğitim Merkezi 2020 -2021 Öğretim yılında Pandemi Döneminde "Öğrenen Mahalle" projesi kapsamında okullarda, Belediye Kadın Dayanışma Evlerinde, muhtarlıklarda, derneklerde bugüne kadar 450 kurs açarak 7490 kursiyere belge verirken eğitimlerini de sürdürüyor.

Kaynak: (ÇHA) - Marmara Çağdaş Ajansı (Özel) Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Maltepe, Kaymakamı, Tiryaki, Atölyepark’ı, açtı,
Yorumlar
Haber Yazılımı