İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Barış Manço ve Cem Karaca Kartal’da Anılacak
Barış Manço ve Cem Karaca Kartal’da Anılacak
Maltepe'de çözüm odaklı hizmet
Maltepe'de çözüm odaklı hizmet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Tuzla'daki atıklara ilk tepki CHP'den
Tuzla'daki atıklara ilk tepki CHP'den
Kadıköylü Çocuklar Caz Yapacak
Kadıköylü Çocuklar Caz Yapacak
Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 11:13 Bu haber 2339 kez okundu
 
Maltepe SOKAK, sokakta kaldı
Maltepe Sokak Kültür Derneği, binaları satıldığı için sokakta kaldı. Yeni yer kiralama, peşinat ve depozito için nakit sıkıntısı bulunan dernek, dostlarını dayanışmaya çağırdı.
- Haberi
Maltepe SOKAK, sokakta kaldı

Maltepe Sokak Kültür Derneği'nin açıklaması: 


Maltepe beş çeşmeler mevkiindeki adresimiz. Yıllardan bu yana muhalefet cephesinin bir araya geldiği yer. Gezi direnişi sonrası İstanbul’un her yanında başlayan forumların şu anda tek devam ettiği yer olan MALTEPE FORUM’UN toplantı mekânı.
Nice seminerler verildi burada, nice sunumlar yapıldı. Nice etkinlikler gerçekleşti. Bildiri dağıtımlarından, stant çalışmalarından sonra bir bardak çay eşliğinde yorgunluğumuzu attığımız, iki dilim tost ekmeği arasına bir muhabbet sıkıştırıp dostluklarımızı geliştirdiğimiz yer.


Sokak Kültür Derneği faaliyet gösterdiği alanı boşaltmak zorunda. Bina satıldı. Yeni sahibinin başka planları var mekân ile ilgili. Sokak orada kalamaz artık.


Yeni yer bulundu. Bulundu bulunmasına da taşınmak para ister. Birkaç aylık peşin kira ödeyeceksin. Taşıyıcıların ücretleri, komisyoncu gideri, yeni faaliyet alanının tefrişi, düzenlenmesi ve daha bir sürü şey.
Para gerek bunlar için. Sokakta olmayan şey. Dostluk, dayanışma ve karşılıklı sevgi ve saygı bol ama bunlar yetmiyor taşınmaya. Para gerek.


Yeterli finans desteği sağlanmazsa bu direniş kalesi kapatmak zorunda kalacak kapılarını.
Sokağın sponsorları yok. Ancak dostları var. Dostların dayanışması ile aşacak bu güçlüğü. Hiçbir dostu sokağın kapanmasına razı olamaz elbette.
O halde haydi dayanışmaya

Kaynak: (D) - Diğer Editör:
Etiketler: Maltepe, SOKAK,, sokakta, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı