İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
05 Mayıs 2018 - Cumartesi 18:07 Bu haber 1008 kez okundu
 
Maltepe, sosyal belediyecilikten ödün vermiyor
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, göreve geldiği günden bu yana on binlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa ücretsiz evde bakım, kuaförlük ve sağlık hizmeti sunduklarını belirterek, “Dara düşenlerin yanında olmayı, inancımızın ve sosyal demokrasinin bir gereği saydık” dedi.
Ekonomi- Politik Haberi
Maltepe,  sosyal  belediyecilikten ödün vermiyor

Maltepelilere  evde ücretsiz bakım hizmeti

 

 

Mahalle buluşmaları kapsamında Aydınevler mahallesinden kadınlarla kahvaltıda bir araya gelen Başkan Kılıç, 4 yıllık hizmetlerinin bilançosunu sundu. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla kimseyi ayırmadan herkese eşit hizmet sunduklarını vurgulayan Kılıç, “Dara düşenlerin yanında olmayı, her zaman inancımızın bir gereği saydık. 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ve engelli vatandaşlarımıza ücretsiz evde bakım, kuaförlük ve sağlık hizmeti sunuyoruz. Onların saç tıraşını, tırnak bakımını yapıyoruz. Hastalandıklarında evde tedavi ediyoruz. Pansuman yapıyoruz. İhtiyacı olanın her zaman yanındayız. Bu benim her şeyin en güzelini hak eden büyüklerimize, vatandaşlarımıza bir vicdan borcumdur” diye konuştu.


Maltepeli engelliler Çanakkale’de


Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen ve altı hafta süren Çanakkale gezi programının son ayağı tamamlandı. Çanakkale Zaferi’nin 103’üncü yıldönümünde tarihe tanıklık eden son Maltepeliler, aileleriyle birlikte giden engelliler oldu.
Nisan ayında başlayan tarih turunun son seferine beş otobüs Maltepelinin yanı sıra, Maltepe Belediyesi Bahadır Erdoğdu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri ve ailelerinden oluşan üç otobüs daha katıldı. Maltepeliler kendilerini Eceabat’ta karşılayan rehberleri eşliğinde; Gelibolu Tarihi Yarımadası’ndan geçip savaş cepheleri, siperler ve zaferin yaşandığı Namazgâh ve Hamidiye Tabyası’nı, Seyit Onbaşı Anıtı’nı, Şahindere Şehitliği’ni, Çanakkale Şehitleri Anıtı’nı, Meçhul Asker Anıtı’nı, Yahya Çavuş Şehitliği’ni, 57. Piyade Alay Şehitliği’ni, Conkbayırı ve müzeleri ziyaret etti.

 

AİLELER MUTLU


Gezi kapsamında, Alçıtepe Hastane Müzesi’ni de gezen Maltepeliler, gerçeğinden ayırt edilmeyecek derecede başarıyla yapılmış balmumu askerlerle bol bol fotoğraf çektirdi. Büyük zaferin kazanıldığı toprakları evlatlarıyla birlikte gezmenin mucize niteliği taşıdığını belirten engelli yakınları, “Bizim için kısa mesafe bir yere bile birlikte gitmek o kadar zorken, tarihimizin yazıldığı bu kutsal toprakları gezebilmek, Çanakkale ruhunu hissedebilmek tarifsiz bir mutluluk. Bu imkânı bize sağlayan Ali Başkan’a ve tüm ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Oktay Kartal
Etiketler: Maltepe,, , sosyal, , belediyecilikten, ödün, vermiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');