sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
15 Ağustos 2017 - Salı 16:37 Bu haber 817 kez okundu
 
Maltepe, Suriyeli Kardeşlerinin Yarasını Sarıyor
İstanbulʹda Maltepe Kaymakamlığıʹnca yürütülen ˮSuriyeli Çocukların Travma Sonrası Stres Bozukluklarının Teşhis ve Tedavisi Projesiˮ, Maltepe Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğiʹnin desteğiyle başladı.Maltepe Kaymakamlığıʹnca düzenlenen ˮSuriyeli Çocukların Travma Sonrası Stres Bozukluklarının Teşhis ve Tedavisi Projesiˮ, Maltepe Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğiʹnin desteğiyle başladı.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Maltepe, Suriyeli Kardeşlerinin Yarasını Sarıyor

Maltepe Kaymakamlığı da bu sorumluluktan hareketle, ˮSuriyeli Çocukların Travma Sonrası Stres Bozukluklarının Teşhis ve Tedavisi Projesiˮni geliştirdi. Maltepe Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğiʹnin proje ortaklığıyla desteklenen proje kapsamında Maltepeʹde ikamet eden 6-17 yaş grubu Suriyeli kardeşlerimizin psikolojik travmalarının rehabilite edilmesi amaçlandı.

Meyvesini verdiMaltepe Kaymakamlığı tarafından Temmuz ayında başlatılan proje faaliyetleri kapsamında tarama faaliyetlerini yürütecek psikolojik danışmanlık ekibi oluşturuldu. Arapça-Türkçe bilgilendirme broşürleri hazırlandı. Maltepe Belediyesiʹnce sağlanan araçlarla proje ekibi ve Birleşmiş Milletler tarafından görevlendirilen Arapça-Türkçe tercümanlar mahalle muhtarlıklarını ziyaret ederek halkı bilgilendirme çalışmalarına başladı. Proje daha ilk günlerinden itibaren meyvelerini vermeye başladı. Muhtarlıklarda yapılan proje tanıtım toplantıları Suriyeli aileler tarafından sevinç ve şükranla karşılandı. Yaklaşık 6 ay sürecek projeyle ilgili detaylı bilgi ve güncel haberlere, Maltepe Kaymakamlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Proje Ofisiʹnin resmi web sayfası projeMaltepe.gov.tr adresinden ulaşılabilir. - İSTANBUL

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maltepe,, Suriyeli, Kardeşlerinin, Yarasını, Sarıyor, , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //