İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 11:57 Bu haber 2389 kez okundu
 
Maradona, Belarus takımı Dinamo Brest'in başkanı oldu
Arjantin'in efsane futbolcularından yüzyılın futbolcusu solcu Diego Armando Maradona, Belarus ekibi Dinamo Brest'in başkanı oldu.
Spor Haberi
Maradona, Belarus takımı Dinamo Brest'in başkanı oldu

 

Dinamo Brest Kulübünden yapılan açıklamada, 57 yaşındaki Maradona ile 3 yıllık anlaşma imzalandığı, efsane futbol adamının, stratejik gelişim, yapısal birimlerin etkileşimi ve akademi konularında takıma katkı sağlayacağı bildirildi.

Açıklamada, Maradona'nın görevine Rusya'daki 2018 Dünya Kupası'nın ardından başlayacağı kaydedildi.

Futbolculuk döneminde Arjantin Milli Takımı ile 1986 Dünya Kupası'nı kazanan Maradona, Boca Juniors, Napoli, Barcelona ve Sevilla gibi ekiplerin formasını giydi.

2008-2010 yıllarında Arjantin Milli Takımı'nın teknik direktörlüğünü yapan Maradona, son olarak Birleşik Arap Emirlikleri ekibi El-Fujairah'ın başında bulunmuştu. (AA)

Maradona hakkında

 Ülkesi Arjantin’e dünya kupasını getirdi. Avrupa’nın futbol ülkesi İtalya’da Güney’in kahramanı oldu. Zengin Kuzey takımları güneyi asalak olarak görürken, futbolun yeni tanrısı hem kente yeni bir ruh hem de İtalya Şampiyonluğu getirdi. Dönemin parlayan yıldızları Maradona ile birlikte oynamak için transfer tekliflerini reddeder olmuştu. Küme düşme potasındaki Napoli, Maradona’lı yıllarında UEFA kupasını bile kaldırdı. Güney Amerika’da hep sol liderlerin yanında oldu, onları destekledi. Fifa’yı hiç sevemedi.

Maradona’nın İtalyan mafyasıyla olan ilişkisi bir daha onun asla eski günlerine dönmesine izin vermedi. Dibe vurmasında dünya kupasında İtalya’yı elerken gösterdiği tavrın etkili olduğu söylenir. Mafya neye ne kadar etki etti bilinmez; ama İtalyan milli takımı o günden beri adam olamadı. (Engin Özer/listelist)

16-11/26/fidel.jpgmaradona'nın castro dövmesi ile ilgili görsel sonucu

FUTBOLLA CASTRO ARASINDAKİ BAĞ: MARADONA

Futbol ve Castro arasındaki bağın adı: Diego Maradona'ydı. Arjantinli yıldız, 1987 yılında Küba'ya ilk kez ayak bastığında Castro'yla tanışmıyordu. İkili, 2000 yılının Ocak ayında Maradona, Küba'da uyuşturucu tedavisi görürken tanışma fırsatı buldular. Hatta bu tanışma sahnesi, Maradona'nın Kusturica tarafından çekilen belgeselinde de gösterilmişti.

Öte yandan, Maradona, Castro'ya olan hayranlığını göstermek için dünyaca ünlü liderin yüzünü bacağının üstüne dövme yaptırmıştı. Arjantinli efsane, Küba devrimine hayranlığını hiçbir zaman gizlemedi. Öyle ki bir bacağında Castro dövmesi bulunan Maradona'nın bir kolunda da Che Guevara dövmesi bulunuyordu.

Maradona'nın Fidel Castro'yu ¨Tanrı'ya¨ benzetmesi üzerine, Kübalı lider de efsane oyuncuya, ¨sporun Che Guevara'sı¨ diyerek ona nazire yapmıştır. (karar.com)

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Maradona,, Belarus, takımı, Dinamo, Brest'in, başkanı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');