İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 11:35 Bu haber 1072 kez okundu
 
Marmara belediyeleri Kapadokya'da buluştu
Kartal Belediyesi, Marmara Denizi’ne Kıyısı Olan Belediyeler Buluşması’nın 3’üncüsüne Kapadokya Kartal Hotel’de ev sahipliği yaptı. İki gün süren etkinlikte, Marmara Denizi’nin ekolojik sorunları ve büyük İstanbul depremi konuşularak çözüm yolları tartışıldı. Toplantıya Nasuh Mahruki de katıldı.
Ekonomi- Politik Haberi
Marmara belediyeleri Kapadokya'da buluştu

MARMARA DENİZİ’NE KIYISI OLAN BELEDİYELER BULUŞMASI’NIN 3’ÜNCÜSÜ KAPADOKYA’DA GERÇEKLEŞTİ

 

 

Etkinliğe, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, belediye yöneticileri ile Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar katıldı. 

 

“Marmara Denizi Yok Olma Tehlikesiyle Karşı Karşıya”

 

Marmara Denizi’nin ekolojik sorunlarından dolayı yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirten Hidrobiyolog Levent Artüz, bir an önce bilimin çizdiği çerçeve içerisinde Marmara Denizi’nde ulusal izleme programının devreye sokulması gerektiğini kaydetti. Hidrobiyolog Levent Artüz, “ Ekolojik sorunlar, geçen zamanın bizlere acı bir şekilde gösterdiği gibi yalnızca mühendislik becerisi ile çözülememektedir. Bir ortamdaki değişimlerin gerçek boyutları, nicelik ve nitelikleri, ortam canlı ilişkilerinin iyi bir şekilde bilinmesi ile açığa çıkabilir. Bu nedenle kirlenme gibi, geniş çapta biyolojik etkisi olan bir konuda ekologlar ile teknolojistlerin birlikte çalışmaları, gerçeğe daha etkin yaklaşılmasını sağlayabilecektir. Marmara Denizi başta olmak üzere, ülkemizi çevreleyen denizlerde uzun vadeli ulusal izleme programların devreye sokulması ve bilimin çizdiği çerçeve içerisinde hareket edilmesi gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

 

Kartal Belediyesi İle AKUT İş Birliği İçinde

 

AKUT Onursal Üyesi Nasuh Mahruki ise, büyük İstanbul depreminin çok yakında gerçekleşeceğini ve maalesef İstanbul’un büyük depreme hazır olmadığını kaydetti. Mahruki, siyasi çevrelerin depreme karşı tüm hazırlıklarını gerçekleştirmesi gerektiğini vurgulayarak, Kartal Belediyesi’nin depreme ve tüm afetlere karşı AKUT ile birlikte ortak çalıştığını söyledi.

 

 

Başkan Altınok Öz ve misafirleri, toplantının ikinci gününde Nevşehir’de bir kültür turu düzenledi.

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Marmara, belediyeleri, Kapadokya'da, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');