İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
27 Nisan 2019 - Cumartesi 16:21 Bu haber 482 kez okundu
 
Marmara'da 1 Mayıs nerede, saat kaçta kutlanacak ?
1 Mayıs; İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü'nde işçi ve emekçiler yurdun dört bir yanında talepleriyle alanlarda olacak. 2009'dan beri resmi tatil olan 1 Mayıs 2019 Çarşamba gününe denk geldi. İşte Marmara Bölgesi'de il bazında 2019 1 Mayıs programları.
Ekonomi- Politik Haberi
Marmara'da 1 Mayıs nerede, saat kaçta kutlanacak ?

ISTANBUL 


Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK),  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) tarafından 1 Mayıs kutlamalarının Taksim Meydanı’nda yapılması başvurusu reddedildi.
Valiliğin kararının ardından 1 Mayıs Tertip Komitesi, 1 Mayıs’ı bu yıl Bakırköy Pazar Alanı’nda kutlayacağını açıkladı. Etkinlik saat 12.00’de  başlayacak. 

 

KOCAELİ


Kocaeli'de, merkez  İzmit ve Gebze olarak iki ayrı alanda   kutlanacak.
Türk-İş'in İzmit'e yaptığı çağrı nedeniyle Marmara'nın diğer illerinden de katılım beklenen miting için toplanma yeri Doğu Kışla Kapalı Pazar Alanı, toplanma saati ise 10.00. Alandan Perşembe Pazarı'na (yeni adıyla Milli İrade Meydanı) yürüyüş düzenlenecek. Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü de 1 Mayıs'ta İzmit'te olacağını duyurdu. Ayrıca CHP'nin de mitinge katılım sağlaması bekleniyor.


Emek Partisi’nin çağrısıyla Gebzeliler 16.00'da Trafo Meydanı'nda toplanacak ve saat 17.00 itibarıyla Kent Meydanı'na yürüyecek. Gebze'deki kutlamaya Eğitim Sen ve TMMOB da katılacak.

 

BURSA


Bursa'da saat 13.00'te Eski Atatürk Stadyumu önünde bir araya gelecek işçi ve emekçiler saat 15.00'te gerçekleşecek miting için Kent Meydanı'na yürüyecek.

 

ÇANAKKALE


Çanakkale'de işçi ve emekçiler, saat 13.00’te eski salı pazarında bir araya gelerek, Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek.


EDİRNE


Edirne'de saat 11.00'de Şükrüpaşa İlkokulu önünde toplanacak yurttaşlar, Saraçlar'a yürüyecek.

 


KIRKLARELİ


Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde saat 11.00'de Eski Hükümet Konağı önünde toplanılacak. Miting, Kongre Meydanı'nda düzenlenecek.

 

TEKİRDAĞ


Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde saat 13.00'te eski Carfour önünde toplanacak işçi ve emekçiler, saat 15.00'te düzenlenecek miting için Atatürk Meydanı'na yürüyecek.

 

BİLECİK

DİSK ve Türk-İş’e bağlı sendikaların oluşturduğu Bilecik Sendikalar Birliği 1 Mayıs’ı Bilecik’te kutlayacak. 

Bilecik Sendikalar Birliği  1 Mayıs’ta saat 11.00’de Belediye Çay Bahçesinde toplanıp daha sonra miting için Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecekler.

 

 

 

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Marmara'da, 1, Mayıs, nerede,, saat, kaçta, kutlanacak, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');