İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
03 Mart 2018 - Cumartesi 12:35 Bu haber 1381 kez okundu
 
Marmara’da fırtına ve kuvvetli yağış alarmı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün İstanbul ve çevresi için kuvvetli rüzgâr, fırtına ve şiddetli yağış uyarısı yaptı. Marmara Denizi'ndeki fırtına nedeniyle vapur seferleri karşılıklı iptal edildi.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Marmara’da fırtına ve kuvvetli yağış alarmı

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ''Bugün il genelinde yer yer kuvvetli yağış beklendiğinden; ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekmektedir'' denildi.

 

Saatte hızı 50-70 ile 80 kilometreye kadar çıkması beklenen fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

 

Vapur seferleri iptal edildi

 

Marmara Denizi’ndeki fırtına nedeniyle İDO ve BUDO'nun bazı seferleri ile  Üsküdar-Eminönü vapur seferleri karşılıklı iptal edildi. İskeleye gelenler, görevliler tarafından ve anonslar yapılarak uyarıldı. Üsküdar sahilde yürüyüş yapanlar ise fırtına nedeniyle zor anlar yaşadı. Denizde oluşan dalgalar kıyıyı vurdu. 

Kaynak: Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Marmara’da, fırtına, ve, kuvvetli, yağış, alarmı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');