İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 16:24 Bu haber 5554 kez okundu
 
Meral Akşener yerel basınla kahvaltıda buluştu
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün Bakırköy’de İstanbul’daki gazetecilerle bir araya gelerek, yerel basının sorunlarını ve gazetecilerin tavsiyelerini dinledi.
Ekonomi- Politik Haberi
Meral Akşener yerel basınla kahvaltıda buluştu

Yerel gazeteciler ile bir siyasi parti liderinin ilk kez bir kahvaltıda buluştuğu davete İstanbul’daki yerel gazeteciler yoğun katılım gösterdi. Bugün saat 10.00-12.00 arasında Bakırköy’deki Manzara Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltıda İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e İyi Parti Kurucular Kurulu’ndan Aydın Adnan Sezgin, Berna Sukas, Şenol Bal, Ümit Beyaz, Mehmet Aslan ve İyi Parti İstanbul İl Başkanı Ersin Beyaz eşlik etti.

 

 

“Birlik oluşturmakta sorununuz var”

 

Daha önce Ankara temsilcileri ve genel yayın yönetmenleriyle de medya toplantısı yapan Akşener, “Bugün sosyal medya ve farklı mecralar var. Ama yereldeki medya bizler açısından çok önemlidir. Bilgilendirme ve vatandaşın haber alma hakkı açısından, zorluklara rağmen yıllardır en önemli görevi siz yapıyorsunuz” dedi. Akşener, gittikleri her şehirde o şehrin yerel medyasıyla bir araya geldiğini ve yerel medyaya önem veren siyasetçilerden biri olduğunu vurguladı.

 

Soru cevap şeklinde ilerleyen buluşmada Akşener, milletvekili olduğu zamanlarda yerel basın konusunda gayret ettiğini dile getirdi. “İlgililerden randevu alıp sizleri gezdirdim. Ama sermaye problemleriniz, kırılgan yapılarınız nedeniyle hiçbir şey başaramadık. Bir birlik oluşturmakta sorununuz var. Belediyelerin üzerinizde etkisi var. Yine de üst seviyede görüşmeler yaptık, dikkatlerini çektik. Sürdürebilseydik sonuç alabilirdik. Kendi durumunuz için, size ait sorunların çözümü için siyasi görüşleriniz ortadan kalkmadan yan yana gelip hem stratejik hem de demokratik bir baskı oluşturabilme imkanınız var” dedi.

 

Meral Akşener, Marmara Çağdaş Gazetesi ve muhabir Gözde Sarıcan ile.

 

“Hakimleri yönlendiriyorsunuz, bari hakemleri bu hale getirmeyin”

 

Meral Akşener, dün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başakşehir'i Galatasaray'a karşı desteklemesini eleştirmişti. Galatasaray-Başakşehir maçı sonrası ise "Galatasaray 2 - 0 Recep Tayyip Erdoğan" şeklinde paylaştığı tweet paylaşım rekoru kırmıştı. 

 

Gazetecilerden bu konuda gelen soru üzerine Akşener, ”Önce Sayın Erdoğan’ın AKP’li gençleri Galatasaray-Başakşehir maçı ile ilgili olarak taraf olmaya davet etmesinin çok sakıncalı olduğuna dair görüşlerimi paylaştım. Futbol veya diğer spor dalları genci yaşlısı, ideolojik farklılıkların, her konuda kavga eden insanların tribünlerde yan yana geldiği nadir alanlardan birisi. Oraya ideolojinin, karşıt görüşlerin, ayırıcı noktaların girmesini doğru bulmuyorum. Cumhurbaşkanı makamında oturan ve Türkiye’de ağzından çıkanın kanun sayıldığı bir insan maç öncesinde görüş belirttiğinde o hakem maçı nasıl yönetir? Nitekim hakimleri bu hale getirdiler, hakemleri de bu hale getirmeyin diyecektim ama söylemedim, birleştirici bir tweet olsun istedim” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Meral, Akşener, yerel, basınla, kahvaltıda, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');