İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 11:38 Bu haber 5586 kez okundu
 
Meriç'te boğulan aile Maltepeli çıktı
.Meriç Nehri'nden Yunanistan'a geçmek isterken, botun alabora olması sonucu yaşamını yitiren ailenin Maltepeli olduğu anlaşıldı. Kazada ölen öğretmen Ayşe Söyler ve eşinin FETÖ kapsamında işten çıkartıldığı bildirildi.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Meriç'te boğulan aile Maltepeli çıktı

Edirne’de Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a gitmek isterken alabora olan bottaki 3 kişinin cesedine ulaşıldı. Biri anne ikisi 3 ve 11 yaşlarında iki çocuğun hayatını kaybettiği öğrenildi. Yaşamını yitiren annenin,  Fethullah Gülen Hareketi gönüllüsü olduğu öğrenildi.


Yunanistan’a geçmek isteyen 8-10 kişilik bir gurubun içinde olduğu bot Meriç Nehri’nde alabora oldu. Askeri yasak bölgede devrilen bottaki bir kadının Türkçe olarak, “Çocuğumu kurtarın” diye feryat etmesinin ardından nöbetçi askerler AFAD Edirne ekiplerine haber verdi. Ekipler nehirde botlarla arama çalışması başlattı. Arama sırasında ilk olarak patlamış lastik bot bulundu. Ekipler daha sonra 2 çocuk ve 1 kadının cansız bedenine ulaşıldı. Cesetler botla karaya çıkarılarak, cenaze nakil araçlarına konuldu.


KİMLİKLERİ BELLİ OLDU; AYŞE ÖĞRETMEN VE İKİ ÇOCUĞU


Meriç Nehri’nden çıkan 1 kadın ve 2 çocuk cesedinin kimlikleri belli oldu. Kimlik bilgilerine göre, Balıkesir’in Havran ilçesi doğumlu Ayşe Söyler (37) , İstanbul Maltepe doğumlu Halil Münir (3) ve Abdül Kadir Enes (11) oldukları tespit edildi. Ölenlerin yakınları, hayatını kaybedenlerin Fethullahçı gönüllüsü olduklarını söyledi.

 


EDEBİYAT ÖĞRETMENİYDİ; KHK İLE İŞSİZ KALDI


Ayşe Söyler’in ve çocukların soy ismi Abdürrezzak, çocukların İstanbul Maltepe doğumlu oldukları görülüyor. Hayatını kaybeden genç annenin bir öğretmen olduğu belirtiliyor. Ayşe Söyler Abdürrezzak, Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu ve öğretmen olduğu açıklandı. Eşi Uğur ile 2005’te hayatını birleştirdi. Her ikisinin de 15 Temmuz KHK’ları sonrası işsiz kaldığı öğrenildi.

 

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, çocuk ve yakın çekim

Kaynak: Aktifhaber ; Aile Foto: Demokrasi

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Meriç'te, boğulan, aile, Maltepeli, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');