İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
12 Mart 2018 - Pazartesi 10:00 Bu haber 1142 kez okundu
 
Metal İşçisi Kadınlar Maltepe’de Buluştu
Birleşik Metal-İş Sendikası, 8 Mart haftasında işyerlerinde düzenlediği etkinliklerin sonuncusunu dün İstanbul’da gerçekleştirdi. Maltepe Belediyesi Küçükyalı Evlendirme Dairesi’nde düzenlenen etkinliğe 350 kadın işçi katıldı.
Gündem-Cemiyet Haberi
Metal İşçisi Kadınlar Maltepe’de Buluştu

Etkinlikte konuşan Genel Başkan Adnan Serdaroğlu, Türkiye’de her 10 kadından yalnızca 3’ünün çalıştığına, üstelik kadınların yarıya yakınının kayıt dışı çalıştırıldığına dikkat çekti. Serdaroğlu, “Kadının özgürleşmesi karanlıkları ve yoksullukları dağıtacak en büyük güçtür. Kadınlara ve tüm muhaliflere yönelik inşa edilmeye çalışılan rejim ne kadar sertleşiyorsa mücadele de o kadar kadınlaşmalıdır” dedi.

 

Birleşik Metal-İş Genel Sekreter Yardımcısı Nuran Gülenç de kadın komisyonlarının sendikalarda kadınların güçlenmesi için önemli araçlar olduğuna dikkat çekti. Sendika yönetiminin Küresel Sendika Industriall’un şiddet ve tacize karşı taahhütnamesini imzaladığını hatırlatan Gülenç, bu yıl bu taahhütname doğrultusunda işyerlerinde şiddete ve tacize karşı farkındalığı artırmaya dönük çalışmalar yapacaklarını belirtti.Etkinlik, Gebzeli kültür sanat kooperatifi  Bilkar’ın tiyatro oyunu ve konserinin ardından sona erdi.

 

 

BirGun

Kaynak: Editör:
Etiketler: Metal, İşçisi, Kadınlar, Maltepe’de, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');