İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 17:34 Bu haber 1445 kez okundu
 
Modern Folk Dans Topluluğu hayranlıkla izleniyor
Modern Folk Dans Topluluğu’nun gösterileri, gerek dans koreografileri, gerekse ses ve ışık gösterisiyle izleyenlerin gözünü kırpmadan izlediği bir görsel şölene dönüşüyor.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Modern Folk Dans Topluluğu hayranlıkla izleniyor

Anadolu'nun çeşitli bölgelerinden ve dünyanın etnik halk danslarıyla derlenen halk dansı motiflerinden oluşan dans koreografileriyle, Anadolu kültürü ve dünya etnik danslarını başarılı bir şekilde yansıtan Modern Folk Dans Topluluğu üyelerinin birçoğu bu işi bir hobi olarak yapan kişilerden oluşuyor. Boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek için farklı şeyler yapma uğraşı içindeki grup üyelerinin bir araya gelerek oluşturdukları topluluk, kısa zamanda büyük bir hayran kitlelerinin oluşmasına neden oldu.

 

"Halk dansları kültürümüzü sonraki nesillere mükemmel bir şekilde aktarabilmeyi amaçlıyoruz"

 

Modern Folk Dans Topluluğunun Sanat Yönetmeni Tolga Kaygısızel,’ Misyonlarının sahne sanatlarının en görkemlisi olan dans sanatını özellikle de kendi kültürümüz olan halk danslarımızı, yediden yetmişe herkese sevdirebilmek ve bu kültürü bir sonraki nesillere mükemmel bir şekilde aktarabilmek amacındayız. Vizyonumuz ise halk danslarımızı ve dünya etnik halk danslarını profesyonel şekilde ve farklı konseptlerde sahneleyebilmek olacaktır. Bu bağlamda olması gereken yolu en doğru şekilde izlemek ilk tercihimizdir’ dedi.

 

 

Çalışmalarını Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştiren Modern Folk Dans Topluluğu grubu yaz boyunca birçok etkinlik ile sanatseverler ile buluşacak.

Kaynak: Editör: Gözde Sarıcan
Etiketler: Modern, Folk, Dans, Topluluğu, hayranlıkla, izleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');