İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
23 Ağustos 2020 - Pazar 21:14 Bu haber 731 kez okundu
 
Motorlu (Dört Hareketli) Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?
Motorlu (Dört Hareketli) Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?
Sağlık & Çevre & Yaşam Haberi
Motorlu (Dört Hareketli) Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesiyle beraber her alanda işimizi kolaylaştıran ürünlerde gün yüzüne çıkmış oldu. Birçok teknolojik aletler insan gücüyle çalışmaktaydı. Zaman ilerledikçe yapay zekânın gelişmesiyle beraber de bir tuşla her şeyi kendi yapmaya olanak verildi. Her alanda kullandığımız gerek hastanelerde gerek evde olan teknolojik aletlerin başında hasta yatağı gelmektedir. 4 motorlu hasta yatağı sayesinde hastalara konforlu bir hizmet sunmaktadır. Hastalara birçok özellik sunan bu hasta yatak konfor, rahatlık yönünden bir numara icattır.

4 Motorlu Hasta Yatağının Özellikleri Nelerdir?

Bu teknoloji sayesinde yatağın hastalara göre şekil alabilmektedir. Yatağı isteğin pozisyona bir kumanda yardımıyla ayak baş yüksekliğini, bel ayarlarını yapma olanağı sunulmaktadır. Ayrıca kumanda kullanımının yanı sıra yatağın sağ tarafında olan düğmeler sayesinde de kendi isteğinize göre kimseden yardım talep etmeden ayarlamaya olanak sağlar. Hem hastaya bakmakla yükümlü olan kişilere hem de hasta açısından büyük kolaylık sağlayan ileri düzey teknolojidir. Özellikle yatağa bağlı hayatını sürdürmek zorunda kalan hastaların bakımı daha kolaylık sağlamaktadır. Ortopedik özelliği sayesinde bel ağrılarının ve kemik ağrılarının önüne geçilmiş olacaktır. Ayrıca havalı yatak sayesinde vücudun yara olmasını engeller.

4 Motorlu Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hasta bir kişinin hastalığına göre yatacağı yatağı seçmek çok önemlidir. 4 motorlu hasta yatağının hastanın kullanımına el verişlimi olup olmadığını mutlaka iyi bilmeniz gerekmektedir. Hastanın rahat olmasının yanı sıra temizlenmesi sağlığı açısından bir hayli önem yer teşkil eder. Mutlaka silinebilir kolay değiştirilebilir olmasına dikkat etmemiz gerekir. Yatağa bağlı ise bir hasta mutlaka hava aldırıcı yapıda olması gerekmektedir. Ayrıca yatağa bağlı kalan hastaların daha kolay yatıran kalkmalı içinde asansör sisteminin olması gerekmektedir. Yani yükseltip aşağı ya indirmesi kolay olması sizin için iyi olacaktır.

Hasta Yatağı Kurulumu Nasıl Olmaktadır?

4 motorlu hasta yataklarını aldığınız taktirde zorlanmadan kolay bir şekilde kurulum yapabilirsiniz. Hiçbir zorluğu bulunmayan bu yataklar sağ korkuluk taktıktan sonra diğer aparatlarda kolaylık birbirlerinin içine geçerler. Hasta yatağını aldığınız zaman medikal ya da firma sahipleri kurulumunuz yapmaktadır. Hastaya bakacak kişilerde kurulumunu gayet rahat bir şekilde gerçekleştirebilirler. Ayrıca yatağın yanında verilen solüsyonda hastayı yatmadan önce bir kere silmeniz olumsuz sağlık sıkıntılarında önüne geçilmiş olacaktır. Ayrıca sağdaki kollar sayesinde kolay ayarlanabilir yapıdadır. İster dik ister aşağı ya indirin size kalmış. Kurulum hakkında daha fazla bilgi için https://www.hastayataklari.co web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hasta Yatağının Fiyatı Nedir?

Hasta yatağı fiyatı yatağın türüne göre değişiklik gösterir. Normal klasik yataklardan biraz daha cüzi fiyattadır. Yatağa bağlı hastalar için ideal bir yatak olduğu için seçiminizi bu yönden yapmanız gerekmektedir. Fiyat aralıkları değişim gösteriyor. Sebebi ise yatağın özelliğine, ortopedi özelliğine göre konforuna, göre kullanılan malzemeye göre, değişiklik göstermektedir. Hastanın sağlığı ve hastalığı açısından hangisi iyiyse ona uygun yatak seçiminiz mutlaka olması gerekmektedir. Mutlaka alırken temizlenebilir özelliğinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.


Hasta Yatak Karyolası Nasıl Olmalıdır?

Havalı hasta yatak karyolası mutlaka alırken ortopedik olmasına dikkat edilmesi gerekir. Hava alma özelliğine sahip olması gerekmektedir. Hava aldıkça bakterileri emerek hastanın enfeksiyon kalmasını engellemiş olacaktır. Hastanın vücuduna göre şekil alan yatak seçmeniz diğer bir önemli kuraldır. Hasta yatak karyolası orta seviyede olması gerekir mutlaka sağında ve solunda korkuluk ve hastanın tedavisi için gerekli aparatlarda bulundurmak önemli bir kuraldır. Hasta yatağı alırken de temizlik aparatlarınızda yanında almak temizlik acısından önemli bir yere sahiptir. Hasta yatağı hakkında bilgi sahibi değilseniz doktorunuzdan ya da en yakın hekimden yardım alabilirsiniz.

Hasta Yatağı Alamayacak Durumdaysanız Hangi Yolu İzlemeniz Gerekmektedir?

Biraz pahalı olan bu yatağı herkes alamayabilir. Bu yüzdende firmamız hasta yatağı kiralama olanağı sunmaktadır. Kaliteli ve konforlu yatak hizmetini en üst seviyede sunmaktayız.

https://www.hastayataklari.co/hasta-yatagi-kiralama-fiyatlari.html

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Motorlu, (Dört, Hareketli), Hasta, Yatağı, Özellikleri, Nelerdir?,
Yorumlar
Haber Yazılımı