İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
29 Eylül 2017 - Cuma 15:38 Bu haber 865 kez okundu
 
Naim Süleymanoğlu Ataşehir'e Nakledildi
Eski olimpiyat ve dünya şampiyonu halterci Naim Süleymanoğlu karaciğer naklinin yapılacağı Ataşehir'deki hastaneye nakledildi.
Spor Haberi
Naim Süleymanoğlu Ataşehir'e Nakledildi

Dünya halterinin ‘yaşayan efsanesi’Naim Süleymanoğlu’nun sevenlerinin, olimpiyat ve dünya şampiyonu haltercinin sağlığına kavuşması için organlarını bile bağışlamayı göze aldığı ortaya çıktı. Hafta başında durumu ağırlaştığı için karaciğer yetmezliği teşhisiyle Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alınan 50 yaşındaki Süleymanoğlu’nun hayati tehlikesi olduğunu duyan sevenleri, hastaneye başvurarak gerekirse organlarını bağışlamaya hazır olduklarını söylediler.

Öte yandan nakil için uygun dokuya sahip bir karaciğerin bulunmasını bekleyen naim Süleymanoğlu, önceki gece hastane değiştirdi. Yıldızsporcunun, organ naklinin gerçekleşeceği Ataşehir’deki Memorial Hastanesi’ne nakledildiği öğrenildi.

naim

Naim Süleymanoğlu Kİmdir? 

23 Ocak 1967'de Bulgaristan'da doğdu. Haltere 1977 yılında başladı.

15 yaşında iken Brezilya'da düzenlenen dünya gençler halter şampiyonasında 52 kiloda iki altın madalya alarak şampiyon oldu. Aynı dönemde silkme kategorisinde vücut ağırlığının üç katını kaldıran ikinci halterci olarak tarihe geçmiştir. On altı yaşında rekor kırarak yine şampiyon oldu. Böylece halter tarihinde en genç dünya rekortmeni ünvanını aldı.

1984, 1985 ve 1986'da dünyada, yılın haltercisi seçildi. 1984 Los Angles Olimpiyatları'na, Bulgaristan'ın da Sovyetler Birliği'nin yanında boykota katılması nedeniyle katılamayan Süleymanoğlu, Turgut Özal'ın girişimleriyle, 1986 senesinde, Melbourne, Avustralya'da düzenlenen Dünya Halter Şampiyonası'nda bir süre ortadan kayboldu ve daha sonra 11 Aralık'ta ortaya çıktığında, Türk Büyükelçiliği'ne sığınarak, Türkiye'de yaşama, ve Türk Milli Takımı adına karşılaşmalara çıkma telebinde bulunan sporcu, talebinin kabul edilmesinin ardından, Naim Süleymanoğlu adını aldı.

Kaynak: (D) - Diğer Editör:
Etiketler: Naim, Süleymanoğlu, Ataşehir'e, Nakledildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}