İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
23 Ekim 2017 - Pazartesi 18:12 Bu haber 744 kez okundu
 
Özel yetenekli sporculardan, Maltepe'ye 14 madalya
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Özel Olimpiyat Ulusal Oyunları’nda 14 madalya ve 3 birincilikle dönen Avrasya Özel Çocuklar Gençlik ve Spor Kulübü'nün yetenekli öğrencilerini kabul ederek, kutladı.
Spor Haberi
Özel yetenekli sporculardan, Maltepe'ye 14 madalya

Türkiye Özel Sporcular Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği’nin (TÖSSED) bu yıl düzenlediği Özel Olimpiyat Ulusal Oyunları’nda rekor katılım gerçekleşti. Pamukkale Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı Oyunlar’da, Türkiye’nin 32 ilinden 89 farklı kurumdan gelen  600’ü özel, 160’ı partner sporcu mücadele etti.marmaracagdas.com'un haberine göre: Maltepe Avrasya Özel Çocuklar Gençlik ve Spor Kulübü'nün  sporcuları 14 madalya ve 3 birincilik kazandı. Başarılı sporcular Belediye Başkanı'nı makamında ziyaret ederek, sevinçlerini paylaştı. 

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar


170’den fazla ülkeye yayılmış, 4.7 milyon kişiye ulaşmayı başaran dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in parçası olarak Türkiye’de faaliyet gösteren tek kuruluş olan Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı'dır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özel, yetenekli, sporculardan,, Maltepe'ye, 14, madalya,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}