İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
12 Nisan 2018 - Perşembe 11:18 Bu haber 2857 kez okundu
 
Özmen Un, IBATECH Fuarında
Fuara, Ekmek ve Unlu Mamüller Makinaları Sanayicileri Derneği (EKMADER), Gıda Bileşenleri ve Geliştiricileri Derneği (GIDABİL), KOSGEB ve Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) da destek veriyor. Kişiselleştirilmiş unuyla ön plana çıkan Özmen Un, yenilikçi ürünlerini Ibatech Fuarı’nda tanıtıyor.
(ÖZEL) Haberi
Özmen Un,  IBATECH Fuarında

Dünyanın en önemli 3 gıda fuarından olan IBATECH 2018 İstanbul (12.Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı), 12 Nisan 2018 Perşembe günü kapılarını açtı. Gaziantep’te açtığı 4.0 teknoloji fabrikasıyla ilgiyi üzerine çeken Özmen Un, IBATECH Fuarı’nda görücüye çıkaracağı yenilikçi ürünleriyle fuara damgasını vurma amacında.

 

Özmen Un Yönetim Kurulu Başkan Vekili Oğuz Özmen, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, kişiselleştirilmiş un ile inovatif bir çalışmaya imza attıklarını söyledi. Tamamen kişiye ve markaya özel un ürettiklerini belirten Özmen, böylelikle farklarını ortaya koyduklarını kaydetti.

 

Son yıllarda unlu mamüllerin, gıda sektörünün yükselen yıldızı olduğunu ve bu sektörde kıyasıya rekabet yaşandığını dile getiren Özmen, rekabette öne geçmek isteyen firmaların kendilerine özel lezzetler yaratmaya çalıştıklarını ifade etti. Bu rekabet ortamında kendilerinin çok özel bir çalışmayı hayata geçirdiklerini anlatan Özmen, kişiselleştirilmiş un ile fark yarattıklarını kaydetti. Özmen, “Bir ekmek dilimi hayal edin, unu size özel, mayası size özel, lezzeti sadece size özel ve başka hiçbir markada yok. Ve siz istemediğiniz takdirde bu unlar asla başka bir markaya satılmıyor. Biz bunu hayata geçirdik ve IBATECH Fuarı’nda bunu görücüye çıkaracağız” diye konuştu.

 

Fuar kapsamında Türkiye’nin alanında en önemli şeflerini ve isimlerini stantlarında ağırladıklarını belirten Özmen, Şef Hazer Amani, Muhsin Ertürk, Rafet İnce gibi birçok önemli şeflerin kendi üretimleri olan durum buğdayından ürünler yaparak, ziyaretçilere ikram edildiğini anlattı. Fuar boyunca ‘ekmeğe fısıldayan kadın’ olarak bilinen Mine Ataman ile konuklarını ağırlayacaklarını dile getiren Özmen, durum buğdayından ürettikleri sarı unun özelliklerini fuarda ziyaretçilere anlattıklarını bildirdi.  Özmen, şunları söyledi:

 

“Sadece makarnalık olarak düşünülen durum buğdayından sarı un diye bir un yaptık. Vitamin ve mineral açısından diğer buğday türlerine göre daha zengin olan durum buğdayının, ekmekçilikte kullanılması konusunda öncü olduk. Halkımız bu buğday türünü çok sevdi. Sarı un ve kişiselleştirilmiş durum buğdayı unlarıyla farklı buğday türleriyle yapılan somun ekmeği, köy ekmekleri, çiçek ekmek gibi tüm ekmek çeşitleri yapılabilir. Fuar boyunca Türkiye’yi dünya çapında temsil eden birçok ekmek ustası, sarı un ile fırıncılara ekmekler yaptı."

 

 

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Özmen, Un,, , IBATECH, Fuarında,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');