İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 17:08 Bu haber 3523 kez okundu
 
Pendik Esenyalı İmar Uygulaması Tescil Edildi
Esenyalı 10. Bölge İmar Uygulaması, Tapu Müdürlüğü tarafından tescil edildi. Orhangazi, Ahmet Yesevi ve Fatih Mahalleleri sınırları içinde bulunan 23 hektarlık bölgenin tapuları Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin tarafından teslim alındı. Çınardere konusunda ise bir gelişme yok.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Pendik Esenyalı İmar Uygulaması Tescil Edildi

 

Pendik Belediyesinin imar uygulama çalışmaları,  430 malikin bulunduğu Esenyalı 10. Bölge’yi de tapuya kavuşturdu. 23 hektarlık alanın imar uygulaması;  önce  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, ardından Pendik Kadastro Müdürlüğü’nün  kontrol ve onayından sonra Pendik Tapu Müdürlüğü tarafından tescil edildi.  Bölgenin  imar tapularını  bizzat alan  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bölgeye ve ilçeye hayırlı olmasını diledi.  İmar Uygulaması sonucu oluşturulan 900 tapu,  Pendik Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından yakında hak sahiplerine dağıtılmaya başlanacak.  

 

Bölgenin çehresi değişiyor 

 

İmar Uygulaması kapsamında 66 bin 288  metrekare rekreasyon alanı, 65 bin 236 metrekare konut alanı oluşturulurken,  15 bin 66 metrekarelik de ilköğretim, sosyal-kültürel tesis,  belediye ve idari hizmet alanı ayrıldı.  Ayrıca uygulamayla geniş imar yollarına sahip, otopark sorununu kendi içinde çözülebilmiş, kentsel dönüşüm mantığına aykırı düşmeyen parseller üretilerek bölge dönüşüme açık bir hale kavuşturuldu.  İmarlı tapularını alan hak sahiplerine   1/1000 ölçekli Esenyalı Bölgesi  Kemiklidere ve Çevresi Uygulama İmar Planı ve Plan Notları çerçevesinde yapılaşma imkanı sağlandı.

 

Kemiklidere’nin çevresi  kent parkı olacak

 

Esenyalı 10. Bölge İmar Uygulama çalışması,  Kemiklidere Rekreasyon Alanı Projesi içinde yer alıyor.  Projede , Kemiklidere’nin etrafında  rekreasyon alanları, spor tesisleri, çocuk oyun alanları, sanat atölyeleri, eğlence ve dinlenme mekanlarının olacağı bir kent parkına dönüştürülmesi  planlanıyor.

 

Kaynak: (B) - Belediye Editör:
Etiketler: Pendik, Esenyalı, İmar, Uygulaması, Tescil, Edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');