İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 09:51 Bu haber 1183 kez okundu
 
Perinçek; AKP Vatan Savaşını Yönetemiyor
Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaskanı adayı Doğu Perinçek, partisinin Pendik İlçe Başkanlığının düzenlediği etkinlikte konuştu
Ekonomi- Politik Haberi
Perinçek; AKP Vatan Savaşını Yönetemiyor

Vatan Partisi (VP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Vatan Partisi'nin programının Türkiye'nin programı olduğunu belirterek, şöyle dedi "FETÖ'nün adını, onlar bizi yargılarken koyduk. Yargıtay bunlar silahsız masumlar derken, bunlar silahı TSK'nın içinde dedik.Fettullahçı Terör Örgütü dedik, halk 15 Temmuz'da Amerika'nın Gladyosu'nu tanıdı. Şimdi herkes FETÖ diyor, FETÖ'nün isim babası Vatan Partisi'dir. "

VP Genel Başkanı Doğu Perinçek, Afrin'de şehit olan Uzman Çavuş Koray Karaca'nın cenaze törenine katılımının ardından partilileriyle  Pendik'te buluştu. Yunus Emre Kültür Merkezi'nde konuşma yapan Doğu Perinçek'i dinlemek için yüzlerce yurttaş, salona akın etti.  Şehitler için saygı duruşundan sonra, İstiklal Marşı okundu. Birçok kez 'Öncü Cesur Doğu Perinçek', 'Şehitler ölmez vatan Bölünmez', 'Yaşasın Vatan Partisi', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' ve 'Cumhurbaşkanı Perinçek' sloganları atıldı.

 

 

Savaşa Erdoğan ile girdik, Vatan Partisi ile çıkacağız

 

Türkiye'nin olağanüstü bir döneme girdiğini ifade eden Perinçek, özetle şöyle dedi: "Vatan Savaşı 24 Temmuz 2015'te başladı. PKK'yı hendeklere gömdük, 15 Temmuz'da Amerika cevap öneriyorum, Türkiye Gladyo ile göğüs göğüse geldi. O savaştan da zaferle çıktık. Fırat Kalkanı'yla Amerika-İsrail koridorunu bozduk. Sözüm ona 2. İsrail planına izin vermedik. Zaferle bilıyoruz çıkacağız, tarihten gelen mirasımıza güveniyoruz. Burdan sadece askeri zaferle çıkmayacağız, Milli Hükümet ile çıkacağız. Savaşa Tayip Erdoğan'larla giritip Vatan Partisi'nin başında olduğu, Milli Hükümet ile çıkacağız. Bu savaştan sonra Kemalist devrim'in rotasına gireceğiz. Kurtuluş Savaşları, devrimci savaşlar istiklal getirir, bağımsızlık getirir, barış getirir. Onun için haklı savaşın içindeyiz. Vatanın bütünü için dünyanın efendisi olmaması çalışan Amerika ile savaşıyoruz. Batı Asya'da yeni kurulan dünyanın en ön cephesinde Türkiye savaşıyor.Borçla, borç ekonomisi dönmez. Türkiye bu yıl üretim ekonomisini kurmak için. Bu kimin programı Vatan Partisi'nin programı. Türkiye'nin 10 yıl önceinden bugünlere geleceğini söyleyen Vatan Partisi. Dün 11 şehit verdik. Tayip Erdoğan yönetemiyor. , savaş hurafeyle yürütülmez. Tarımda, sanayi de hata yaparsın ama savaşta hata yaparsan. Savaş ciddiyetsizlikle yönetilmez. Dün helikopter düşmüş, Cumhurbaskanı kimseye danışmadan kahvede oturur gibi açıklama yapıyor. Savaş fiyaka için yürütülmez."

 

Amerika Orta Doğu'ya Gömülecek

 

Erdoğan'ın BOP söylemlerini hatırlatan Perinçek, şöyle konuştu: "Diyarbakır'ı BOP'un yıldızı yapacağız diyordu. Sakarya'da dedik ki: 'Amerika Ortadoğu'ya geldi ama burdan çıkamayacak, Amerika Ortadoğu'ya gömülecek.' Gömülmüyor mu? Yine 2007 yılında İncirlik'e girdik. Amerikanın ve İsrail'in iflas edeceğini 10 yıl önceden herkeslerini överken söyledik. Biz bilimin rehberliği kabul ettik, hesap yapıyoruz, geleceği görüyoruz. Artık Avrasya çağı geldi. Türkiye'nin bu dünya koşullarında Atlantik Sistemine bağlılıkları bitmiştir. Burdan ilan ediyoruz. Özalların, Çillerlerin, Erdoğanların Atlantikçi politikaları bitmiştir. Türkiye'nin önünde 5 madde var: Vatan bütünlüğü, üretim ekonomisi, bölge ülkeleriyle işbirliği, aydınlanma ve laiklik, Avrasya'daki şerefli yerimiz. "

Konuşma metni: Aydınlık

 

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Perinçek;, AKP, Vatan, Savaşını, Yönetemiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');