İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 16:27 Bu haber 1271 kez okundu
 
Pet şişelerden tekne yaptılar
İstanbul Maltepe’de Şehit Mustafa Kaymakçı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri tarafından ’çevre duyarlılığı’ sloganıyla plastik pet şişeler ve boru kullanılarak yapılan 5 metre boyundaki 6 kişilik tekne, Maltepe sahilinde suya indirildi.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Pet şişelerden tekne yaptılar

ISTANBUL(İHA)-

Çevre duyarlılığına dikkat çekmek için ilginç bir projeye imza atan öğrenciler, pet şişelerden tekne yaptı. 2 bin 650 pet şişeden yapılan tekne denize indirildi.

Tekneyi suya indirmek üzere Maltepe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan, okul müdürü Şahmettin Balahorlı, öğretmenler öğrenciler ve aileleri Maltepe Sahili Orhangazi Parkı'nda bir araya geldi.

Müdür Şahmettin Balahorlı,  çalışmanın plastik şişelerden oluşan bir gemi olduğunu belirterek, "Öğrenciler çevre duyarlılığı oluşturarak topladıkları bu pet şişelerden 1 hafta içerisinde tekne oluşturdular. Bu çalışmalar Amerika ve İngiltere’de de var. Bu çalışmaya Türkiye’den biz katılmış olduk. Yaklaşık 12 bin öğrencinin katılmış olduğu bu etkinliğe biz de Türkiye’yi temsilen 6 öğrencimizle katılmış olduk. Öğrencilerimizi kutluyorum" şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, gökyüzü, açık hava ve su

5 metre boyundaki tekne, denizde tur atıp,iskeleye yanaştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pet, şişelerden, tekne, yaptılar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');