İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
14 Nisan 2020 - Salı 15:21 Bu haber 1856 kez okundu
 
Salda Gölü'nde ne oluyor?
Kampanyayı yürüten CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker'in açıklamasıdır:
- Haberi
Salda Gölü'nde ne oluyor?

Sevgili doğa severler, tüm dünya ve ülkemiz COVİD-19 virüsü ile mücadele ederken ne yazık ki Salda Gölü’nde vahşi bir talan başlamıştır. Geçtiğimiz günlerde salgını gerekçe göstererek ziyarete kapatılan Salda Gölü'ne dün iş makineleri girmiş ve bilim insanları tarafından ayakla bile basılmaması gerektiği söylenen beyaz kumlar kepçelerle kamyonlara yüklenerek taşınmıştır. Gerek bakanlığın gerekse valililiğin çivi bile çakılmayacak dediği göl çevresine neler yapıldığı herkes tarafından görülmüştür.

Ancak görünen tablo söz konusu açıklamaların tamamının boş olduğunu göstermesi açısından önemlidir.

Bugün İl başkanımız, Yeşilova İlçe Başkanımız, Yeşilova Belediye Başkanımız ve İl Genel Meclisi üyelerimiz ile birlikte talanın yapıldığı bölgeye giderek yerinde incelemelerde bulunduk.

Bize yüklenici firmanın kendi başına giriştiği bir eylem olduğunu ve söz konusu çalışmanın durdurulduğu belirtilmiştir.

Biz bugün Cumhuriyet Başsavcılığına giderek olayın sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Yapılanların cezasız kalmasına elbette gönlümüz razı değildir.

Sosyal medyadan, gerek ulusal ve gerekse yerel medyadan bize destek vererek olayın Türkiye gündemine taşınmasını sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz.

Bundan sonrasında tüm örgütümüzle birlikte konuyu yakından takip edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Alandan yaptığım açıklamanın videosunu buradan izleyebilirsiniz: https://twitter.com/drmehmet_goker/status/1249993688228528133?s=20

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker

Kaynak: (ÇHA) - Belediyeler Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Salda, Gölü'nde, ne, oluyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı