İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
12 Ocak 2018 - Cuma 10:47 Bu haber 1042 kez okundu
 
Sandıkta Şiddet Davası Başladı
Referandum günü Kartal'da sandık gözlemcisi Melisa Yet'in bir grup tarafından darp edildiği olayın davası İstanbul Anadolu Adliye Sarayı'nda başladı.
Ekonomi- Politik Haberi
Sandıkta Şiddet Davası Başladı


16 Nisan 2017 Referandum günü Kartal İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde sandık gözlemcisi Melisa Yet'in bir grup tarafından darp edildiği olayın davası İstanbul Anadolu Adliye Sarayı'nda başladı. Kartal CHP örgütü, ifadeye çağrılan Melisa Yet'i adliyede yalnız bırakmadı.

Referandumda oylar açılırken "Evet" olarak okunan silik bir oyun geçersiz olduğunu savunan CHP'li 2 kadın görevli, kalabalık bir grubun saldırısına uğramıştı. 

CHP Milletvekilleri Barış Yarkadaş, Fikri Sağlar, Onursal Adıgüzel ve Ali Şeker, sandık başında saldırıya uğrayan CHP üyesi Melisa Yet ile Fatma Yılmaz'ı ziyaret etmiş, Kılıçdaroğlu da telefonla aramıştı. Yarkadaş ziyaret sonrası ;

"Saldırıda Melisa'nın boynu kırıldı. Göğsüne ve sırtına tekme darbesi alıyor. Yere düştükten sonra iki kez kalkmış ama saldırmaya devam etmişler. Bu sırada sandıktaki görevli arkadaşımız Fatma Yılmaz saldırıyı engellemeye çalışmış. Aynı şekilde ona da saldırmışlar. Hatta bir ara pencereden atmaya çalışmışlar. Tam bir gaddarlık, zorbalık ve vahşilik bu..." demişti.

 

Saldırı görüntüleri  bulunan CHP'li Melisa Yet, AKP Kartal Gençlik Kolları üyesi  bir grup tarafından dövüldüğünü ifade ederken, arbedede darbe alan AKP sandık görevlisi İsa Arslan da rapor almış ve şikayetçi olmuştu. Hatta Arslan 24.04.2017 tarihli Sabah'a göre "O sırada yine CHP adına gözlemcilik yapan ve basındaki haberlerden adının Melisa Mey olduğunu öğrendiğimiz hanımefendi, CHP'li gözlemcinin bize atmaya çalıştığı sandalyenin çarpmasıyla kazayla kafasından yaralandı. Aslında CHP'li gözlemci, bizim arkadaşlarımıza sandalye ile vurmak isterken kendi arkadaşına vurdu. Olay sırasında CHP'li üyelerin attıklarıyla ben de ayağımdan yaralandım, başka bir arkadaşımızın da ayağında kırıklar oluştu. Rapor aldık, şikayetçi olduk. Asıl mağdur biziz."

AKP milletvekili Metin Külünk'de çalıştığı iş yerinde Arslan'ı ziyaret ederek, destek vermişti. 

 

 

Manşet Foto: Nuray Yılmaz İçli

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Sandıkta, Şiddet, Davası, Başladı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');