İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
08 Haziran 2018 - Cuma 12:09 Bu haber 2113 kez okundu
 
Savcılık 2 tarafı da sorumlu tuttu
Maltepe'den Kadıköy'e giden motosiklet, aniden duran ve kapısını açan minübüsün yolcularına çarpmamak için zorlukla durdu. Motosikletteki çift ile minibüsçüler arasındaki kavga, emniyete intikal etti. Savcılık hem minibüsçüler hem de saldırıya uğrayan çift için hapis istemiyle dava açtı.
Gündem- Güvenlik Haberi
Savcılık 2 tarafı da sorumlu tuttu

İstanbul’da 22 Şubat’ta motosikletle Maltepe’den yola çıkan Samet Yüksel (21) ve Seren Okur (20) Kadıköy’e geldiklerinde bir minibüs yolcu almak için aniden önlerinde durdu. Yolculara çarpmamak için duran motosiklet sürücüsü Samet Yüksel ve arkasında oturan Seren Okur, minibüs şoförüne tepki gösterdi. Minibüs sürücüsü ve muavini ise motosikletli çifte iddiaya göre küfürle karşılık verdi. Tartışmanın ardından minibüs şoförü ile muavin araçtan inerek Yüksel ve Okur’u dövdü. Yoldan geçen iki minibüs şoförü de durarak motosikletli çifte saldırdı. Saldırıya uğrayan  Samet Yüksel yaralanırken, kız arkadaşı Seren Okur baygınlık geçirdi. Olay adliyeye yansıdı. 

 

Birlikte saldırdılar

 

İddianamede, Sinan Kuş idaresindeki minibüsün yol kenarında aniden durduğu, Samet Yüksel’in tepkisi üzerine, Sinan Kuş’un, Seren Okur’a küfretmesiyle tartışma çıktığı belirtildi. Samet Yüksel ve Seren Okur’un minibüsteki Şeyhmus Kuş’u yaraladıklarının belirtildiği iddianamede, Sinan Kuş, Şeyhmus Kuş ve Yılmaz Kuş’un da, Samet Yüksel ve Seren Okur’u yaraladıkları, ayrıca Sinan Kuş’un motosikleti tekmeleyerek zarar verdiği belirtildi. İddianamenin mahkemece kabulüyle dava açıldı.

 

İstenen cezalar 

 

Savcılık, minibüs şoförleri Şeyhmus Kuş (25) hakkında ‘mala zarar verme, kasten yaralama ve hakaret’ten  11 aydan 6 yıla kadar; Sinan Kuş (22) hakkında ‘mala zarar verme ve kasten yaralama’dan 4 yıla kadar ve Yılmaz Kuş hakkında da ‘kasten yaralama’dan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Savcılık dövülen Seren Okur ve Samet Yüksel hakkında da Şeyhmus Yüksel’i yaraladıkları gerekçesiyle ‘kasten yaralama’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

 

 

Seren Okur şöyle anlatmıştı: 

 

“22 Şubat akşamı 19.45 sularında yaşadığım korkunç olayı anlatacağım. Arkadaşımla Hasanpaşa Kadıköy yolu istikametinde motorumla seyahat ederken minibüsün yolun ortasında durup ters şeritten yolcu alması ile olay başladı.Arkadaşım "Napıyorsun burda durulur mu?" Dedikten sonra muavin koltuğunda oturan şahıs küfürlü sözleri ile fitil ateşlendi ve biranda inip arkadaşımı dövmeye başladılar.Orada olaya şahit olan kimse yardım etmediği için ben ayırmaya çalıştım.Şoför gelip motorumu yere düşürdü ve motoru tekmeleye başladı,daha sonra şoför ve muavin beni minibüsün içine çekerek orda da darp etmeye devam ettiler ve bana bıçak çektiler.Aldığım darbeler yüzünden olduğum yerden kalkamadım .Ben yerdeyken başka minibüs şoförleride gelip aynı şekilde bize saldırdı,beni tekmelediler yerde ve sonrasında orada bulunan birkaç vatandaş ambulans,polis çağırdı."

 

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, köpek, ağaç, açık hava ve doğa

Hayvansever olan Seren Okur, Rize kökenli bir Maltepeli. Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Savcılık, 2, tarafı, da, sorumlu, tuttu,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');