İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Savcılık: Heykeli Kıran Şizofreni Hastasıdır
Savcılık: Heykeli Kıran Şizofreni Hastasıdır
Şişecam  1. 2 milyar kar etmiş
Şişecam 1. 2 milyar kar etmiş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Başkan Ali Kılıç mülteci çocuklarla buluştu
Başkan Ali Kılıç mülteci çocuklarla buluştu
1500 BİMEKS işçisi mücadeleye başlıyor!
1500 BİMEKS işçisi mücadeleye başlıyor!
Haber Detayı
21 Haziran 2020 - Pazar 15:54 Bu haber 2728 kez okundu
 
Saygı Öztürk’ten, kendisine ‘namussuz’ diyen Soylu’ya yanıt
Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, AKP’li bir vekilin eşi hakkındaki kamudaki yükseliş haberi nedeniyle İçişleri Bakanı Soylu’nun kendisi için kullandığı ifadelere yanıt verdi.
- Haberi
Saygı Öztürk’ten, kendisine ‘namussuz’ diyen Soylu’ya yanıt

Gazeteci Saygı Öztürk, AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun eşi Ali Ayvazoğlu’nun kamudaki dikkat çeken yükselişini yazmasının ardından kendisine 'namussuz’ diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt verdi. “Meslek hayatımda, hiç ‘Namussuzluk’ yapmadım, kimse de yaptıramaz” diyen Öztürk, “Haksız atamaları örtmek için, kimse namus gibi kutsal kavramın arkasına sığınmamalı” ifadelerini kullandı.

Saygı Öztürk’ün bugünkü yazısında yer alan ilgili bölüm şöyle:

Yazılarımda, haberlerimde, kitaplarımda kimseye iftira, hakaret, hele de “Namussuzluk” olmamıştır. Hata yapınca özür dilemeyi de bilirim.
Gençlerimiz, kamuda çalışabilmek için kamu personeli sınavlarına, mülakatlarına girerken, arkasında siyasi güç olanlar, belediyede özel kalem müdürlüğüne sınavsız, mülakatsız alınıp, hiç çalışmadan memur yapılıyor ve devletin başka birimlerine kaydırılıyor. Ohh, ne güzel memleket… Ali Ayvazoğlu, eşinden ayrıldı, o dönem AKP ilçe teşkilatında sekreter, daha sonra İl kadın Kolları'na atanan Bahar Hanım'la evlendi.
2017'de, “AKP Kadın Kolları Başkanının kocasın hülle ile Trabzon İl Kültür Müdürlüğü'ne atanması”na ilişkin haber için Ali Ayvazoğlu, kendisini arayan Ali Ekber Ertürk'e “Sayın Bakanımız Süleyman Soylu'nun takdiriyle geçiş yaptım. Milletvekili olan eşim üzerinden yükseldiğim doğru değil” dedi. Aynı kişinin, Ankara Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne atandığını yazdığımızda “Namussuz” diyen ise Soylu oldu. Bir bakan, bu sözleri kendisine yakıştırıyorsa ne diyebilirim? Bakan twitleri araştırsa, Ekrem İmamoğlu'na hangi kadın milletvekili “Yunanlı”, Kemal Kılıçdaroğlu'na hangi müdür “keMAL” yani “Mal” diye yazdığını görür.
Eğer, haberimle namusa dil uzatırsam o dili kendi elimle keser, yazan kalemimi kendi elimle kırarım. Bu böyle biline. Bahar Hanım'ı da, Ali Ayvazoğlu'nu da tanımam. Haksız atamaları örtmek için, kimse namus gibi kutsal kavramın arkasına sığınmamalı. Trabzon'da iş bekleyen binlerce gencin sözcüsü oldum. Hepsi bu kadar…
Kaynak: () - Birgün Gazetesi Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Saygı, Öztürk’ten,, kendisine, ‘namussuz’, diyen, Soylu’ya, yanıt,
Haber Videosu
Video bulunamadı.
Yorumlar
Haber Yazılımı