İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 13:09 Bu haber 1342 kez okundu
 
Şehir Üniversitesi Akademisyeni Atçıl'a Ödül
İstanbul Şehir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Abdurrahman Atçıl, Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödülü’ne (BAGEP) layık görüldü.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Şehir Üniversitesi Akademisyeni Atçıl'a  Ödül

İstanbul Şehir Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Abdurrahman Atçıl, Bilim Akademisi tarafından en iyi genç akademisyenlerin belirlenmesi, ödüllendirilmesi ve yeni araştırmalar için desteklenmeleri amacıyla 2013 yılından beri verilen Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödülü’ne (BAGEP) layık görüldü. 

 

Bilim Akademisi tarafından başlatılan ve kamu fonları yerine toplumdan gelen maddi destekle yürütülen Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanları Ödülü, 40 yaşını doldurmamış bilim insanlarına veriliyor.

 

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden lisans derecesini aldıktan sonra Bilkent Üniversitesi Tarih Bölümü'nde yüksek lisans yapan Dr. Abdurrahman Atçıl, University of Chicago’da Yakın Doğu Dilleri ve Medeniyetleri Bölümü’ndedoktorasını tamamladı. Dr. Abdurrahman Atçıl’ınaraştırmaları İslam tarihi ve medeniyeti ile Osmanlı hukuk ve düşünce tarihialanlarında yoğunlaşmaktadır.

 

Necla Yılmaz/ Rukiye Tekdemir 

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Şehir, Üniversitesi, Akademisyeni, Atçıl'a, , Ödül, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');