İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
06 Mart 2018 - Salı 11:27 Bu haber 655 kez okundu
 
Sercan Direk Konseri Vatandaşlardan Yoğun İlgi Gördü
Kartal Belediyesi’nin, Mart ayı etkinlikleri kapsamında düzenlediği Sercan Direk konseri vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Sercan Direk Konseri Vatandaşlardan Yoğun İlgi Gördü

Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde düzenlenen konserin dinleyicileri arasında Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, CHP Eski İlçe Başkanı Erdal Kıskanç, Erzincan Gazipınar Derneği Başkanı Murat Direk, Erzincan Köyleri Dernek Başkanları ve Kartallı müzik severler yer aldı.

 

Türk Halk Müziği sanatçısı Sercan Direk, sahne performansı ve Türkiye’nin her yöresine ait türkülerden oluşan geniş repertuarı ile yoğun ilgi görürken, orkestrada yer alan eşi Sinan Erkeker’le beraber söylediği türküler beğeni topladı. Sercan Direk, ‘Felek benle bir derdin mi var senin’, ‘Çaya indim taşı yok’, ‘Haber yolla Erzincan’dan’, ‘Güle reyhan ekerim’, ‘Ne zaman zalım’, ‘Yanımda sen olmayınca’, ‘Ayrılık hasreti’, ‘Deveyi düzde gördüm’, ‘Gözleri kömür karası’ gibi çok sayıda eser seslendirdi. Salonu dolduran dinleyiciler, alkışlarıyla tempo tutarak sanatçıya eşlik etti. Konserin sonunda solist Sercan Direk’e günün anısına Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına Kartal heykelciği takdim eden Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, sahne performansından dolayı sanatçıyı tebrik etti. Yüksel, ‘Kartal’da kültür hizmetlerimiz aralıksız devam edecek. Kartal’da Sanat Akademisi’ni kurduk. Orada minik yürekler sanatla, kültürle tanışıyor. Hepsi, gitardan piyanoya, kemana kadar enstrüman eğitimi alıyor. Kartal’ın sanatçılarına ve müzisyenlerine değer veriyoruz” dedi. Sercan Direk de bu heykelciğin kendisi için çok değerli olduğunu belirterek, kendilerine bu fırsatı veren Başkan Altınok Öz ve ekibine teşekkür etti.

Kaynak: Editör: Hasan Demir
Etiketler: Sercan, Direk, Konseri, Vatandaşlardan, Yoğun, İlgi, Gördü,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}