İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Maltepe’de Öğretmenler Günü Kutlandı
Maltepe’de Öğretmenler Günü Kutlandı
Gürer: “EYT sorununu biz çözeceğiz”
Gürer: “EYT sorununu biz çözeceğiz”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Maltepe’de kitap fuarı heyecanı
Maltepe’de kitap fuarı heyecanı
Başkan Kılıç’tan Muharrem ayı mesajı: “Barış ve dostluk getirsin”
Başkan Kılıç’tan Muharrem ayı mesajı: “Barış ve dostluk getirsin”
Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 16:40 Bu haber 5737 kez okundu
 
SİDAD 4 Eylül Kongresini Taksim'de ve Maltepe'de kutladı.
Sivas Kültür ve Dayanışma Derneği,(SİDAD) Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasında önemli yapı taşlarından biri olan Sivas Kongresi’nin 100. yıl dönümünü ; Taksim Meydanı Atatürk Büstüne Çelenk koyarak kutlayan (SİDAD ) Maltepe Atatürk Meydanı’nda yapılan törenlede Maltepe'de kutladı.
- Haberi
SİDAD  4 Eylül Kongresini Taksim'de ve Maltepe'de kutladı.

Sivas Kongresinin  100. yıl dönümününü ; Taksim Meydanı Atatürk Büstüne  Çelenk koyarak kutlayan (SİDAD ) Sivas Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu ve Üyeleri birlikte 

Bağımsızlık savaşının ve Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı Sivas Kongresi'nin 100. Yıldönümü,

 Maltepe'de Genel Başkanlığını Ali Güngör'ün yaptığı Sivas Kültür Dayanışma Derneği (SİDAD)  tarafından Atatürk büstüne çelenk koyarak kutladı.  Yönetim kurulu ile Birlikte çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu  ve üyeleride  destek verdi.

 

SİDAD Başkanı Ali Güngör ve Eski Başkanı Yahya Han : 4 Eylül Sıvas Kongresi anma  törenlerine de katıldılar.

Sivas Kongresi 100 yaşında! Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Sivas Kongresi’nin önemi…

Atatürk'ün 100 yıl önce Sivas Kongresi'nde temellerini attığı Türkiye Cumhuriyeti bugünlere ulaştı. O gün Sivas'ta hocasıyla, öğretmeniyle, doktoruyla, mühendisiyle, çiftçisiyle, esnafıyla, askeriyle bir ulus nasıl Mustafa Kemal'in arkasında durduysa, bundan böyle de 81 milyon vatan evladı Büyük Önderi'nin izinden gidecek ve Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza taşıyacak

Manda ve himaye” fikrinin reddedildiği, ulusal kurtuluş mücadelesine ışık tutan kararların alındığı 108 gün boyunca Milli Mücadele ve Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Sivas Kongresi 100 yaşında.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından 4 Eylül 1919’da gerçekleştirilen Sivas Kongresi’ne ev sahipliği yapan, “manda ve himaye” fikrinin reddedilerek ulusal bağımsızlık düşüncesinin benimsendiği, ulusal kurtuluş mücadelesine ışık tutacak kararların alındığı, 108 gün milli mücadelenin merkezi olan Sivas’ta, tarihi kongrenin 100. yıl dönümü coşkusu yaşanıyor.

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Fevzi Işık
Etiketler: SİDAD, , 4, Eylül, Kongresini, Taksim'de, ve, Maltepe'de, kutladı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı