İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 17:02 Bu haber 1362 kez okundu
 
"Şifa Niyetine"
Türk tiyatrosunun ustalarından Altan Erkekli ve Veysel Diker’in birlikte sahnelediği “Şifa Niyetine” adlı gösteri, Maltepe’de büyük ilgi gördü. Sanatçılar, dakikalarca ayakta alkışlandı.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi

 

Maltepe Belediyesi’nin nisan ayı kültür ve sanat etkinliklerinden “Şifa Niyetine”, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (TSKM) sahnelendi. Tiyatro 3023 grubunun gösterisinde sahne alan Altan Erkekli ve Veysel Diker, sahne performanslarıyla büyük beğeni topladı. Günden güne dünyanın tükettiği insana “Şifa Niyetine” diye adlandırdıkları oyunla izleyicinin karşısına çıkan ikili,yaşamdan kesitler sundukları Müzikten Beri, Sözden Öte” de dedikleri programda, söz bölümünde Erkekli, sanat hayatına nasıl başladığını, yaşam öyküsünü ve deneyimlerini anlattı. Müzik bölümündeyse Diker piyano, keman, kontrbas, gitar ve perküsyondan oluşan orkestra eşliğinde sevilen türküleri seslendirdi.

 

TSKM’DE İLK KEZ SAHNE ALDI

 

Maltepeli sanatseverlerin büyük bir ilgi gösterdiği gösteri sonrası, ikili dakikalarca ayakta alkışlandı. Altan Erkekli, ilk kez TSKM’de sahne aldığını ve bundan büyük bir mutluluk duyduğunu belirtirken, kültür merkezine adını veren Prof. Dr. Türkan Saylan’ı anmayı da ihmal etmedi. 

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Ozan Yücel
Etiketler: "Şifa, Niyetine",
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');