İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
21 Şubat 2018 - Çarşamba 09:51 Bu haber 3258 kez okundu
 
Soğanlık Belediye Başkanı Şinikaroğlu yaşamını yitirdi
Kartal Soğanlık'ın kurucu belediye başkanı olan ve Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni yaptıran Necdet Şinikaroğlu'unun cenaze töreni öğlende, Soğanlık'ta yapılacak.
Gündem-Cemiyet Haberi
Soğanlık Belediye Başkanı Şinikaroğlu yaşamını yitirdi

Bir süredir yoğun bakımda olan, Soğanlık Kurucu Belediye Başkanı Necdet Şinikaroglu yaşamını yitirdi. 83 yaşındaki Şinikaroğlu 3 dönem belediye başkanlığı yapmıştı. Necdet başkan, CHP Soğanlık eski mahalle birim başkanı Neriman Özbulut'un amcasıdır. Cenazesinin ögle namazina müteakip Soğanlık Eskiköy Camii'nden kaldırılacağı açıklandı. 

İrt:Neriman Özbulut 0 (538) 455 20 81

Necdet Şinikaroglu 8 Mayıs 1934 doğumludur. Bulgaristan göçmeni olan Şinikaroğlu Beyoğlu Ticaret Lisesinden sonra, İstanbul İktisadi ve  Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. Soğanlık belediye olunca, kurucu başkan seçildi ve 10 yıl belediye başkanlığı yaptı. Kültürel ve sportif faaliyetlere önem veren Necdet başkan'ın en önemli eseri Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'dir. 

 

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Soğanlık, Belediye, Başkanı, Şinikaroğlu, yaşamını, yitirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');