İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 12:39 Bu haber 1223 kez okundu
 
Sonsuza Kadar Cumhuriyet, Sonsuza Kadar ATATÜRK
Bundan tam 97 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde binlerce şehit ve gazinin canı ve kanı pahasına hayata geçmiştir.
- Haberi
Sonsuza Kadar Cumhuriyet, Sonsuza Kadar ATATÜRK

Genç Cumhuriyet ilk on yıl eğitim, kültür, tarım, ekonomi, sanayi ve sağlıkta benzersiz adımlar atarak tüm dünyaya her alanda kendini kabul ettirmiş, Türk Milleti laik,demokratik, bağımsız  Cumhuriyetimiz sayesinde emperyalizm canavarından kurtularak hak ettiği insanca yaşama kavuşmuştur. 

Bugün 97. yılını kutladığımız Cumhuriyet , kurtuluşun ve kuruluşun Cumhuriyeti değildir. Evrensel hukuk, laiklik, demokrasi, çağdaş eğitim ,insan hakları, ekonomi, sağlık sistemi, tarım ve  1923 yılında kurulan tüm alanlarda parlamenter sistemin olmadığı tek kişilik yönetim Atatürk Cumhuriyetini yıllarca geriye götürmüş, üniversitelerimizde ‘’Risale-i Nur’’ kongreleri yapılmaya başlanmıştır. Bütün bu rejim değişikliğine rağmen   İbn-i Haldun Üniversitesi açılış töreninde sayın Erdoğan,  ‘’on sekiz yıllık iktidar dönemimizde  fikri iktidarımızı hȃlȃ tesis edemediğimiz kanaatindeyim’’ demiştir.. 

Bizler buradan diyoruz ki; Fikri iktidarınızı gerçekleştiremeyeceksiniz. Çünkü Cumhuriyetin temelleri  bu ülkenin yıkılamaz bağışıklık sistemidir. Şeklen değiştirdiklerinizi , fikren asla değiştiremeyeceksiniz. Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet sonsuza kadar yaşayacaktır. Daima Mustafa Kemal Atatürk’ün bize gösterdiği yolda yürüyeceğiz. Hiçbir güce  özgürlüğümüzü yok etme arzusunu yaşatmayacağız. 

Son sözümüz Ulu Önder ATATÜRK’ten: 

‘’Kudretsiz beyinler, zayıf gözler gerçeği kolaylıkla göremezler. O gibiler, büyük Türk Milletinin yüksek seviyesine nazaran geri adamlardır. Fakat zaman bütün gerçekleri, en geri olanlara dahi anlatacaktır.’’ 

            Şükran ve minnetle anıyoruz.    

Saygılarimizla. 

  

                                             Prof.Dr.Lale AFRASYAP 

                                                    TÜMÖD-İstanbul Başkanı 

                                                        Yönetim Kurulu a. 

Kaynak: (ÇağdaşHaberAjansı) - Diğer Kaynaklar Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Sonsuza, Kadar, Cumhuriyet,, Sonsuza, Kadar, ATATÜRK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı