İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
10 Şubat 2018 - Cumartesi 16:27 Bu haber 1629 kez okundu
 
Şule İdil Dere anıtı gizlenmek mi isteniyor ?
21 ay önce Kadıköy'de İBB hafriyat kamyonu tarafından ezilerek can veren Şule İdil Dere için yapılan anıt, paravanla kapatıldı.
Yaşam-Çevre-Sağlık Haberi
Şule İdil Dere anıtı gizlenmek mi isteniyor ?

12 Mayıs 2016'da Kadıköy'de Kurbağalıdere'nin kenarında araç trafiğine kapalı, yaya ve bisikletliler için ayrılmış yolda yürürken, derenin ıslah çalışmalarında balçık taşıyan İBB'ye ait kamyonunun geri manevrası sırasında ezilerek can veren 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Şule İdil Dere için öldüğü yer olan Yoğurtçu Parkı'na aynı yıl  anıt yapılmıştı.

Kadıköy Belediyesi'nce, Şule İdil Dere’nin anısına Yoğurtçu Parkı’na, üzerinde “İdil bu parkta hep 23 yaşında” yazılı bir anıt dikildi. Anıtın üstünde Şule İdil Dere’nin sevdiği müzik notaları, güneş, çiçek, balon ve kuş motifleri yer alıyor.

Bu anıt, görülen iki duruşmada sorumululuğu kabul etmeyen İBB tarafından paravanla kapatıldı. Zaten sağlam bir tel örgüyle tecrit edilmiş alana paravan örmek açıklamaya muhtaç. 

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Şule, İdil, Dere, anıtı, gizlenmek, mi, isteniyor, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');