İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
2019 Bütçesi 610 Milyon Lira Oldu
2019 Bütçesi 610 Milyon Lira Oldu
Ölü’n Bizi Ayırana Dek
Ölü’n Bizi Ayırana Dek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
“Türkiye Cumhuriyeti’nin Milli Bayramları Bizim Onurumuzdur”
“Türkiye Cumhuriyeti’nin Milli Bayramları Bizim Onurumuzdur”
Maltepe’de 30 Ağustos coşkusu
Maltepe’de 30 Ağustos coşkusu
Haber Detayı
03 Eylül 2019 - Salı 16:32 Bu haber 2780 kez okundu
 
Süleyman Tuna Taşkın ve “Sesim Fırçalar”
Süleyman Tuna Taşkın‘ın “Sesim Fırçalar” adlı Resim Sergisi Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı. Sergi 9 Eylül‘e kadar görülebilir. Süleyman Tuna Taşkın 14 yaşında çok özel bir çocuk. Yetenegi 9 yaşında ailesinin keşfiyle ortaya çıktı.
- Haberi
Süleyman Tuna Taşkın ve “Sesim Fırçalar”

Maltepe’de yaşayan bir ressam okulda Tuna’nın resimlerini görmüş; “Resme büyük yeteneği var. Hem de öbür çocuklardan çok fazla… Tuna’ya kesinlikle destek verin. Tuna bu konuda ilerleyebilir,” demiş. O günden sonra resim dersi almaya başlamış.

Resim öğretmeni Ebru Durgun ; “Tuna’nın oldukça disiplinli bir öğrenci olduğunu, Tuna’nın eğitimle hızlı bir gelişim gösterdiğini, inanılmaz bir biçimde söylenilen her şeyi yaptığını, canı resim yapmak istemese bile disiplin anlayışı gereğince o gün yapması gerekenleri yerine getirildiğini” söyledi. Ebru Durgun; “Bir buçuk yılda otizmli olmayan öğrencilerimden çok daha hızlı ilerleme yaşadık. Tuna’nın çok özel bir yeteneği var. Bunun yanı sıra azimli ve disiplinli olması onun gelişimine büyük katkı sağladı. “ şeklinde konuştu.Otizmli evlat yetiştirmenin öneminin farkında olan bir aileye sahip olması Süleyman Tuna Taşkın‘nın en büyük şansı oldu. Uzak yol Başmühendis olan babası Süleyman Tuba Taşkın deniz kariyerini sonlandırarak eşi İpek Taşkın ile birlikte kendilerini çocuklarının geleceğine adadılar. Şu an özel eğitim sınıfında, yedinci sınıfı okuyor. Bilinçli bir şekilde çocuklarıyla ilgilenmelerinin sonucu olarak Süleyman Tuna Taşkın 14 yaşında Maltepe Belediyesi’nin desteği ile 5 yıllık çalışması sonucunda ilk sergisini açtı.

Türkan Saylan Kültür Merkezi
Gülsuyu Mah. Nar Sok. E5 Yanyol Üzeri (Gülsuyu Metro Durağı)  Maltepe İstanbul

Kaynak: (B) - Belediye Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Süleyman, Tuna, Taşkın, ve, “Sesim, Fırçalar”,
Yorumlar
Haber Yazılımı