İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 14:42 Bu haber 1971 kez okundu
 
Tacizden tutuklanan isim CHP'den atıldı
İstanbul Maltepe’de CHP İlçe Başkan Yardımcısının taciz suçlamasıyla tutuklanmasının ardından Canan Kaftancıoğlu açıkladı.
- Haberi
Tacizden tutuklanan isim CHP'den atıldı

Tacizden tutuklanan o şerefsiz isim CHP'den atıldı

İstanbul Maltepe’de CHP İlçe Başkan Yardımcısının taciz suçlamasıyla tutuklanmasının ardından Canan Kaftancıoğlu açıkladı.

İstanbul Maltepe’de 40 yaşındaki CHP İlçe Başkan Yardımcısı U.K.’nin, 20 yaşında bir kadını zorla bir restorana kapatıp taciz ettiği iddiası gündeme oturdu. Konuyla ilgili gözaltına alınan U.K, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Odatv’ye konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, olayın doğru olduğunu aktararak U.K.’nin partiden atıldığını ve parti örgütü olarak mağdurun yanında olduklarını duyurdu.

Daha ifadesini vermeden U.K.’nin parti ile ilişkisini kestiklerini belirten Kaftancıoğlu, “Bu konuda tavrımız çok net. Gereğini yaptık. Mağdurun da sonuna kadar yanındayız. Davayı il ve ilçe örgütümüzle birlikte takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU

CHP'nin Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı U.K., 20 yaşında genç bir kadını zorla alı koyup şiddet uygulayarak cinsel saldırı suçundan gözaltına alındığı iddia edildi. Hakkında soruşturma başlatılan ve savcılık tarafından tutuklanması istenen U.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiği öne sürüldü.

Tutuklama işleminin İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 23 Kasım günü "Nitelikli cinsel saldırı" suçlaması kapsamında gerçekleştirildiği öğrenildi. Şüphelinin Maltepe Kapalı Cezaevi'ne konulduğu kaydedildi.

 

Maltepeli kadınların isyanı !

Maltepe Kent Konseyi Kadın Meclisi, Zümrütevler’de bir kursta 3 çocuk cinsel istismara uğradı,

Beşçeşmeler’de 23 yaşındaki genç bir kadın şiddet ve cinsel istismara uğramasıyla bir kez daha gündeme gelen kadına ve çocuğa şiddeti kınayan ve fillerin cezalandırılmasını isteyen açıklama yayınladı

Maltepe Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Şiddet ve istismarın her türlüsüne karşıyız. 
Şiddet ve istismarın bahanesi ve mazereti olamaz. 
Şiddet ve istismarın kaynağı kim olursa olsun asla savunulamaz. 
Kadına ve çocuğa karşı her türlü şiddet ve istismar suçtur ve faillerinin cezalandırılması gerekir.

Yola çıktığımız ilk günden beri hep bu ilkeler etrafında toplandık ve bu ilkeler ile çalışmalarımıza devam ettik.

Kadına karşı şiddet insanlığa karşı şiddettir.

İnsanlığa ve insan haklarımıza duyarlı olmamız için belli bir dönem, süreç ya da taraf yoktur. Bunun için "insan" olmanın hatırlanması ve önemsenmesi gerekir.

Ülkemiz genelinde Kadın, Erkek, Çocuk, Hayvan, Doğa ayırt etmeksizin, biyolojik tüm canlılara karşı artan bir ivme ile devam eden Şiddet ve Cinsel istismar olayları yaşanmaktadır. 

Dünyada her 3 Kadından 1'i fiziksel yada cinsel saldırıya uğruyor.

Kadınlar Dünyanın her yerinde sınıfsal ayrımcılığa, cinsel sömürüye ve saldırılara maruz kalıyor.

Kadına Şiddet, sadece fiziksel değil, ekonomik, cinsel ve duygusal olarak da yaşanabiliyor. Duygusal şiddet, aşırı eleştiri, tehdit etmek, utandırmak hiç iletişime geçmemek, duygusal anlamda ihmal etmek, küçümsemek görmezden gelmek şeklinde ortaya çıkıyor...!
Maltepe Kent Konseyi olarak yaşanan her türlü şiddetle mücadelemiz durmaksızın devam ediyor.

Bunun için 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'nde Kadın Meclisimiz ve Paydaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz 2 günlük sempozyumda kadının ve çocuğun maruz kaldığı şiddet ve istismar hakkında farkındalık çalışmaları yarattık.

Ancak birkaç gün sonrasında halen şokunu atamadığımız ve ilçemizde yaşanan namüsait olayları basından üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Olayları diyoruz çünkü, Zümrütevler’de bir kursta 3 çocuk cinsel istismara uğradı, Beşçeşmeler’de 23 yaşındaki genç bir kadın şiddet ve cinsel istismara uğradı. Bu akıl almaz olayları ilçemizde ve ülkemizde artık görmek istemiyoruz.

Deprem, Sel, Salgın gibi üst üste birçok sınavdan geçtiğimiz şu dönemde insanlık, Vicdan, Merhamet, Saygı derslerinden sınıfta kalmış görünmekteyiz.

Maltepe Kent Konseyi olarak tüm organlarımızla şiddetin her türlüsüne yönelik önleyici politikalar ve projeler üretmek için çalıştık, çalışıyoruz, çalışacağız.

Biliyoruz ki tek başımıza düzeltebileceğimiz, önleyebileceğimiz bir konu değil ve sadece eğitim ile çözülebilir. Bunun içinde ilçemizde okullarda, Üniversite, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte "Ebeveyn Eğitimleri" sunuyoruz, farkındalık çalışmaları yapıyoruz.

Maltepe Kent Konseyi olarak ilçemizde ve ülkemizde yaşanabilecek her türlü şiddete karşıyız ve tüm gücümüzle bunun için çalışmaya devam edeceğiz. Tüm Maltepe halkını da bu farkındalıkla çalışmalarımıza destek olmaya davet ediyoruz.

Kaynak: (ÇHA) - Belediyeler Editör: Fevzi Işık
Etiketler: Tacizden, tutuklanan, isim, CHP'den, atıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı