İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
28 Kasım 2017 - Salı 12:14 Bu haber 2213 kez okundu
 
Teknoloji çocuklarımızı elimizden alabilir
Maltepe'de Orhangazi İlkokulu ve Medeniyet Ortaokul işbirliği ile gerçekleştirilen 'Oyunlardaki Gizli Şifreler' konulu seminerde konuşan Muhammet Binici, "Üst akıl çocuklarımızı bilgisayar oyunları ile elimizden almaya çalışıyor" dedi.
Bilim-Teknoloji Haberi
Teknoloji çocuklarımızı elimizden alabilir

Çocuklar kadar büyükleri de yoğun etkisi altına alan internete erişim, sosyal medya tutkusu, telefon ve bilgisayarlar konusunda öğrenci velilerini uyaran Binici, özellikle yetişme çağındaki çocukların teknolojiyi bir eğlence aracı olarak gördüklerini ve  vakitlerinin  çoğunu bilgisayar oyunlarıyla geçirdiğini hatırlattı.

 

HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR 

 

Söz konusu semineri hem öğrenci ve öğretmen hem de veliler için yaptıklarını anlatan Binici, çağımızın sanaldan gelen gerçek hastalığına karşı alınması gereken tedbirleri sıraladı. 

 

"Teknolojinin çocuk üzerindeki olumsuz etkileri ve bilgisayar oyunlarındaki gizli şifreler" konulu seminerde Binici, teknoloji ve medyanın günümüzün zarureti haline geldiğini, ancak bu iki unsurun bizi esir almaması gerektiğine vurgu yaptı.

 

Özellikle bilgisayar oyunlarıyla milli ve manevi değerlerin tahrip edildiğini, intihara varan vakaların yaşandığını ifade eden Muhammet Binici, "Yok olmakla karşı karşıya kalan bir neslin inşası için çalışmalıyız. Bunda öğretmen, veli ve medya başta olmak üzere hepimize çok önemli vazifeler düşüyor" diye konuştu.

 

Okul müdürü Mustafa Ertürk Muhammet Binici’ye seminer sonunda bir çiçek takdim etti. Binici: Çiçeği aldım kabul edip baş tacı yaptım. Yalnız bu çiçeğin sahipleri yine bu çiçekler diyerek, semineri dinleyen öğrencilere döndü ve bu çiçeği size vereceğim ama bir şartım var. Annesini bir hafta içinde üzen var mı? Deyince altı öğrenci parmağını kaldırdı. İlk parmak kaldıran Muhammet Raşit’i yanına çağırarak çiçeği taktim etti. Sonra sözlerine, işte Dünya’nın gıptayla baktığı sınıf bu sınıf! Niye mi? biraz önce sevgili öğrencimiz bu kadar kişinin içerisinde annesi ile arasındaki problemi parmak kaldırarak açık yüreklilik ile söyleyebiliyor.  İşte bu dürüstlük, bu feraset, bu erdem siz değerli öğretmenlerimizde, velilerimizde ve sevgili yavrularımızda olduğu müddetçe üst akıl ne yapar ise yapsın bu kadim milletin sırtı yere gelmeyecek diyerek konuşmasını tamamladı.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Teknoloji, çocuklarımızı, elimizden, alabilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');