İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 15:57 Bu haber 3164 kez okundu
 
TÜMÖD : FETÖ bahanesiyle, Atatürkçülere kan kusturuluyor
Tüm Öğretim Elemanları Derneği (TÜMÖD), Eskişehir'deki Osmangazi Üniversitesi'nde dün araştırma görevlisi Volkan Bayar'ın dört akademisyeni silahla vurarak, öldürmesi hakkında yazılı bir açıklama yaptı.
Ekonomi- Politik Haberi
TÜMÖD : FETÖ bahanesiyle, Atatürkçülere kan kusturuluyor

TÜMÖD BASIN AÇIKLAMASI             

 Tarih: 06.04.2018

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde yaşanan olay, ülkemizin akademilerinde biriktirilen sevgisizliğin, saygısızlığın, haksızlığın, denetimsizliğin ve özellikle liyakatsizlik ile hukuksuzluğun sonucudur. Dört kişiyi öldürebilen bir araştırma görevlisini koruyup, koruyanların, olaydaki sorumlulukları çok büyüktür. YÖK’ün, rektörlerin, üniversitelerdeki yönetim kadrolarının, siyasi iktidarın temsilcilerinin şımarttığı, beslediği, kol kanat gerdiği nice hasta ruhlu, psikopat sözde akademisyen derslere giriyor, danışmanlık yapıyor, tez jürilerine katılıyor ve yönetici olarak kurumları yönetiyor.

 

FETÖ ile mücadele ediyoruz adı altında Atatürkçülere ve laiklere kan kusturan bu kirli düzenin elle tutulur hiçbir tarafı kalmamıştır. YÖK Başkanı ve rektörlerin önünde suç dosyaları yığılmıştır. Keyfilikten ve adam kayırmaktan işlem yapılmadığı gibi suçluların sırtları da sıvazlanmakta ve daha büyük suçlara karışmaları için cesaretlendirilmektedir. Yarın başka bir üniversitede benzer olaylarla karşılaşılmaması için gerekli önlemleri almayanlar, bütün olumsuzlukların baş sorumlusu olacaktır. FETÖ ile gerekli mücadeleyi vermeyenler olayın ardından kendilerinin çıkacağını bildikleri için korkmakta ve hedef saptırmaktadırlar. “Ne istediler de vermedik” sözü, başlı başına bir itiraf olmasına karşın, iş sulandırılarak Atatürkçülere zulüm yapılmaktadır.

 

TÜMÖD camiası olarak, öldürülen akademisyenlere Tanrıdan rahmet, ailelerine direnme gücü diliyoruz.

 

Prof. Dr. Recep AKDUR

Genel Başkan

Kaynak: (MCÖ) - Marmara Çağdaş ÖZEL Editör: Ozan Yücel
Etiketler: TÜMÖD, :, FETÖ, bahanesiyle,, Atatürkçülere, kan, kusturuluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');