İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 16:54 Bu haber 3647 kez okundu
 
Tünay Süer 'in cenazesi Şakir'in Camii'nden kalkıyor
CHP Kadıköy eski Kadın Kolları Başkanı ve ADD üyesi, oyuncu, ses sanatçısı, makale yazarı Tünay Süer 'in cenazesi Şakir'in Camii'nde kılınacak ikindi namazına müteakip, Ihlamurkuyu mezarlığında toprağa verilecek.
Gündem-Cemiyet Haberi
Tünay Süer 'in cenazesi Şakir'in Camii'nden kalkıyor

CHP Kadıköy eski Kadın Kolları Başkanı ve ADD üyesi, oyuncu, ses sanatçısı, makale yazarı Tünay Süer 'in cenazesi Karacaahmet Şakir'in Camii'nde kılınacak ikindi namazına müteakip, Ihlamurkuyu mezarlığında toprağa verilecek. 

CHP Kadıköy İlçe Kadın Kolları 2009-12 dönemi başkanı, 2004-2009 arası Kadıköy Kültür ve Eğitim Kurulu Sekreteri, 2011 CHP İstanbul İl Kadın Kolları Basın Komisyonu Başkanı Tünay Süer, bugün yaşamını yitirdi. Şarkıcı ve oyuncu da olan 71 yaşındaki Süer, akciğerindeki sorun nedeniyle 28 Kasım günü Süreyya Paşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ne yatırılmıştı. Makale yazarı da olan Süer, Kadıköy ADD'nin de üyesiydi.Süer, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından 22 Kasım'da İstanbul'a dönmüştü. Sanatçı annesi Şükran Gülgüden'i 5 yıl önce yitirmişti.

Tünay Süer 24 Temmuz 1946, İstanbul doğumlu. Çocukluğu Kadıköy Çilek Sokak'ta amcası ünlü satranççımız Nevzat Süer 'in eniştesi ve diğerleriyle maçlaraını izlemekle geçti. 1964 yılında Evcilik Oyunu filmi ile sinemaya başladı. Burada Rezzan adlı ana karakterlerden biriydi. Sonra bunu başka filmler ve Bursa Cihan Palas ve başka sahneler izledi.

2000'li yıllarda ADD üyesi iken, Kanaltürk Gönüllüleri ve Biz Kaç Kişiyiz Platformlarının toplantılarına katıldı. Ardından CHP Kadıköy kadın kollarında çeşitli görevler üstlendi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yakın çekim

Süer, sahnelerde İspanyol ve İtalyanca  şarkılar okudğu bir dönemde katıldığı Saklambaç'ın Altın Mikrofon yarışmasında finale kalmıştı. (Arka sırada ortada)

Tünay Süer, Şıngırdak Şadiye filminde, Şemsi İnkaya ile.

Haberimiz Tarihtebugun.org sitesine eklenmiştir:  

https://www.tarihtebugun.org/28282-19-aralik-2017_tunay-suer-hayatini-kaybetti.html

Kaynak: Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Tünay, Süer, 'in, cenazesi, Şakir'in, Camii'nden, kalkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');