İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
20 Şubat 2018 - Salı 11:14 Bu haber 616 kez okundu
 
Türk Sanat Müziği Korosundan Müzik Ziyafeti
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde 2013 yılında çalışmalarına başlayan Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Şermin Niyazi eşliğinde Kartallılara unutulmaz bir akşam yaşattı.
Kültür-Sanat-Eğitim Haberi
Türk Sanat Müziği Korosundan Müzik Ziyafeti

Kartal Belediyesi Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Yöneticileri, Rumeli Mübadilleri Derneği Üyeleri ve çok sayıda müzik sever Kartallı katıldı.

 

Şermin Niyazi şefliğindeki koro, Türk Sanat ve Türk Halk Müziği’nin birbirinden güzel eserlerini yorumladı. Koro ve solo olarak 20 eser seslendiren Türk Sanat Müziği Korosu sanatçılarına, konsere katılan dinleyiciler de zaman zaman eşlik etti. Koro, dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Konserin sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Orkestra Şefi Şermin Niyazi’ye Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına çiçek takdim etti.

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, çiçek takdiminin ardından: “Kıymetli dostlar bizlere bugün güzel bir müzik ziyafeti yaşattı. Müzik, hayatın hüznü, sevinci, mutluluğu kısacası her şeyi… Sanatın da en güzel dallarından biri… Bizler de Kartal’da sanatın ve kültürün merkezindeyiz. Ne şanslıyız ki Kartallılardan oluşan bir koromuz ve onlara ahenk katan bir şefimiz var. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kartal’da sanat ve kültür faaliyetleri Sayın Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde devam edecek. Kartal’da sanat, her zaman var olacak. Hem Cevizli’de hem de Uğur Mumcu’da sizler için yeni kültür merkezleri inşa ediyoruz. Yakında bir opera binasının yapımını gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz günlerde Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nin açılışını yaptık. Miniklerimiz burada gitar, piyano, yan flüt, çello eğitimi alıyorlar. Hiç umudunuzu kaybetmeyin, güzel şeyler de oluyor. Bu güzel koromuzu önümüzdeki dönemde kardeş belediyemiz olan Hacıbektaş’ta dinlemek isteriz. Tekrar çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Hasan Demir
Etiketler: Türk, Sanat, Müziği, Korosundan, Müzik, Ziyafeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>.async-hide { opacity: 0 !important}