Haber Detayı
11 Temmuz 2017 - Salı 12:19 Bu haber 277 kez okundu
 
Türk Sinemasının Usta İsmi Hayatını Kaybetti
Bir süredir Akciğer kanseri tedavisi gören Türk Sinemasının usta oyuncusu Fikret Hakan, tedavi gördüğü Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde saat 02:00 'da hayata gözlerini yumdu.
- Haberi
Türk Sinemasının Usta İsmi Hayatını Kaybetti

Acı haberi alan dostları ünlü oyuncu hakkında duygusal mesajlar paylaştılar.

Filiz Akın

Türk Sineması'nın en önemli aktörlerinden,, "Üç Arkadaş Filmi'nin" unutulmaz oyuncusu... Sinemaya başladığımda, ikinci filmde "Battı Balık" ta tanıdığım birlikte rol aldığımız Fikret Hakan'ı kaybettik... Hep deniyor ya "Git gide ıssızlaşıyor Yeşilçam!" diye... "Güle güle" büyük usta,, Allah rahmet etsin,, mekanın cennet olsun!..

İbrahim Tatlıses

Sinemamızın çınarlarından, usta oyuncumuz Fikret Hakan'ın vefat ettiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Her değerimiz birer birer yitip gidiyor, hayattayken kıymetlerini bilelim çünkü yerleri dolmayacak. Fikret abimize Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır dilerim..

Ayşegül Aldınç

Ustam Fikret Hakan da veda etmiş bize. Çok üzgünüm.. Adana Altın Koza'da En İyi Kadın Oyuncu ödülü aldığım Mehmet Aslantuğ ve onunla başrolleri paylaştığımız Osman Sınav'ın Gerilla filminde tanıdım onu.. Hayat... Geriye anılar ve fotoğraflar kalıyor... Döneminin en yakışıklı oyuncularındandı.. Ustaların yeri dolmuyor.. Rahmetle..

Gonca Vuslateri
Güle güle usta ..

 
Rüştü Onur Atilla
Nur içinde yat usta...

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Sinemasının, Usta, İsmi, Hayatını, Kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı