İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 10:26 Bu haber 2617 kez okundu
 
Türkan Saylan'da etkinliklerin biri biterken, diğeri başlıyor
Türkiye’nin dört kadından oluşan ilk ve tek üflemeli müzik topluluğu “Silva Quartet”, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Ayrıca aynı yerde Seba Erdemli’nin, “Beyaz, Zeytin, Toraman...Sevgimiz Kocaman” isimli resim sergisi açıldı.
Ekonomi- Politik Haberi
Türkan Saylan'da etkinliklerin biri biterken, diğeri başlıyor

"Rüzgar Gibi Geçen Melodiler” Konseri

Türkiye’nin dört kadından oluşan ilk ve tek üflemeli müzik topluluğu “Silva Quartet”, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde sahne aldı.  

2010 yılında flüt sanatçısı Duygu Kozak, obua sanatçısı Beste Özensoy, klarnet sanatçısı Merve Nuvasil ve fagot sanatçısı Hande Everes’in bir araya gelerek kurduğu topluluk, “Rüzgar Gibi Geçen Melodiler” isimli konseriyle, müzikseverleri keyifli bir yolculuğa çıkardı. Topluluk, Türkiye’nin müziklerini evrensel müzik ile buluşturdukları ilgi çekici, sıra dışı ve eğlenceli performansıyla, dinleyicilere müzik şöleni yaşattı. Halk ozanı Aşık Veysel de konserde, “Uzun İnce Bir Yoldayım” isimli eseriyle anıldı.

 

Sokak hayvanları için sanat sergisi 

 

Maltepe Belediyesi’nin sokak hayvanlarına destek için ev sahipliği yaptığı, emekli kimya mühendisi Seba Erdemli’nin,  “Beyaz, Zeytin, Toraman...Sevgimiz Kocaman” isimli resim sergisi, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açıldı. 

Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimine devam eden Seba Erdemli, “Sergiye adını veren çocuklarımız; kedim Beyaz, KARDO Başkanı Tolga Akyıldız’ın köpeği Zeytin ve Narcity’den derneğimiz tarafından kurtarılan Toraman...Hepsinin ortak yönü, kısa süre önce gökkuşağı köprüsünün altından geçmiş olmaları. Hala hayatta olan dostları için düzenlediğimiz bu sergiyle onların da isimlerini yaşatmak istedik. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a, hem şahsım, hem derneğim adına bizlere verdiği destek ve duyarlılık için teşekkür ederim” dedi. Sergiden elde edilen gelir, Maltepe’de çalışmalarına devam eden Karabaş Doğal Yaşam Derneği (KARDO) ve Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yararına kullanılacak. Sergi, 27 Mayıs’a kadar fuaye alanında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkan, Saylan'da, etkinliklerin, biri, biterken,, diğeri, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı