İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
30 Nisan 2018 - Pazartesi 15:14 Bu haber 1659 kez okundu
 
Türkiye'de 1 Mayıs nerelerde kutlanacak ?
DİSK, KESK, TMMOB ve TTB bu yılki 1 Mayıs'ı kitlesel olarak Maltepe'de kutlayacak. 1 Mayıs 2018, başta İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Hatay gibi kentlerle birlikte Türkiye'nin çeşitli alanlarında kutlanacak. 1 Mayıs resmi tatil olduğu için tüm kurumlar kapalı olacak, hastanelerede sadece acil servisler açık.
Ekonomi- Politik Haberi
Türkiye'de 1 Mayıs nerelerde kutlanacak ?

1 Mayıs İşçi Bayramı bu yıl da OHAL koşullarında Türkiye’nin dört bir yanında kutlanacak.

Sendikalar, siyasi partiler ve STK'lar yarın Türkiye'nin birçok noktasında toplanma çağrısı yaptı.

1 Mayıs 2018, başta İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Hatay gibi kentlerle birlikte Türkiye'nin çeşitli alanlarında kutlanacak.

İstanbul, Ankara ve İzmir’de ise sendikalar ortak kutlama yapacaklar...

 

 

İSTANBUL'DA 1 MAYIS

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB bu yılki 1 Mayıs'ı kitlesel olarak Maltepe'de kutlayacak.
Sendikaların ortak açıklamasından sonra birçok siyasi parti de Maltepe'de olacağını belirtti. Sendikalar, Maltepe için saat 11:00'e çağrı yaptı. 

1 Mayıs için, Maltepe'de  26 bin 174 polis görev yapacak.

 

NAKLİYAT İŞ  ve BİRLEŞİK METAL TAKSİM DEDİ

Nakliyat İş Sendikası  "Fabrikalardan, tezgah başlarından, metal sanayi işyerlerinden, nakliyat ambarlarından, kargo-lojistik, araç muayene, taşımacılık işletmelerinden, binlerce İşçi ile 1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’na yürüyoruz" diyen sendika, toplanma yeri olarak, Nakliyat-İş Sendikası Genel Merkezi önü olarak belirtilirken, toplanma saati ise 09:00 olarak belirlendi.

DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası da, 1 Mayıs için Taksim Meydanı’na çağrı yaptı.

Birleşik Metal-İş tarafından yapılan açıklamada, "Sendikalara ve emek hareketine yönelik 1 Mayıs kutlama alanına ilişkin devam eden keyfi tutumun son bulması için bu yıl Taksim’de kutlamaların önemine dikkat çekiyoruz" diye belirtildi.

 

 

ANKARA'DA 1 MAYIS

 

DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, Türk-İş Ankara İl Temsilciliği, Ankara Tabip Odası, TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu, KESK Ankara Şubeler Platformu ve Ankara Serbest Muhasebe ve Mali Müşavirler Odası’nın düzenlediği ortak basın toplantısında, Ankara’nın 1 Mayıs 2018 programı duyuruldu.

Ankara’da 1 Mayıs kutlamaları Tandoğan Meydanı’nda saat 12:00'de gerçekleşecek.

 

İZMİR'DE 1 MAYIS

 

Ankara ve İstanbul’da olacağı gibi İzmir’deki bazı sendikalarda 1 Mayıs’ı birlikte kutlayacak.

Türk-İş, DİSK, KESK ve TMMOB 1 Mayıs 2018’i Gündoğdu Meydanı’nda saat 13:00'te kutlayacaklarını açıkladılar.

 

DİYARBAKIR'DA 1 MAYIS

 

1 Mayıs Tertip Komitesi ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Diyarbakır'daki kutlamalara çağrı yaptı.

Diyarbakır'da 1 Mayıs, 5 Haziran (İstasyon) Meydanı’nda “Güzel Günler Göreceğiz” şiarıyla yapılacak...

 

HATAY'DA 1 MAYIS

 

Türk-İş, bu yıl 1 Mayıs'ı kitlesel olarak Hatay’da kutlayacak... Türk İş, Hatay Antakya İtfaiye Meydanı'ndaki kutlamalar için saati 10.30 olarak belirledi.

Türk-İş, 2015’te Zonguldak, 2016’da Çanakkale, geçen yıl da Ankara’da 1 Mayıs’ı kutlamıştı.

 

ADANA'DA 1 MAYIS

 

Hak-İş Genel Sekreteri Osman Yıldız, 1 Mayıs için Adana'yı işaret etti.

Yıldız, "Zoru seçerek bütün illerimizde 1 Mayıs kutlaması için bir programa karar verdik. Bunu da çok şükür başarıyla gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da büyük bir ilimiz olan sanayi, tarım ve kültür kenti olan Adana'da aynı coşkuyla gerçekleştirmiş olacağız" diye belirtti.

Adana'daki kutlamalar, Uğur Mumcu Meydanı’nda (İstasyon Meydanı) gerçekleştirilecek.

 

UŞAK'TA 1 MAYIS

 

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, 1 Mayıs kutlamalarının adresi olarak Uşak’ı gösterdi. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’na bağlı dokuz sendikada; Eğitim-İş,Tüm Yerel-Sen, Büro-İş, Genel Sağlık-İş, Tarım Orman-İş, Kültür Sanat-İş, Enerji-İş, Ulaşım-İş, Tapu Çevre Yol-İş de Uşak'ta 1 Mayıs kutlamalalarında yer alacak.

1 Mayıs için, Uşak Stadyum önüne saat 14.00'e çağrı yapıldı...

 

KOCAELİ'DE 1 MAYIS

 

Hükümete yakın Memur Sen, 1 Mayıs için Kocaeli’yi adres gösterdi. Memur Sen, 1 Mayıs'ı, "Dünya emek, insanlık adalet bekliyor" başlığıyla duyurdu. Kocaeli'deki kutlamalar saat 10.00'da başlayacak.

Öte yandan, Adıyaman, Afyon, Amasya, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Gebze, Giresun, Hakkari, Hatay, Isparta, K.Maraş, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Siirt, Sivas, Ş.Urfa, Şırnak, Zonguldak, Trabzon gibi kentlerde de 1 Mayıs, sendika ve siyasi partilerce kutlanacak...

 

Odatv.com

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Türkiye'de, 1, Mayıs, nerelerde, kutlanacak, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');