İstanbul'da saat: sanalbasin.com üyesidir
Haber Detayı
02 Mayıs 2018 - Çarşamba 10:56 Bu haber 1815 kez okundu
 
Türkiye genelinde 1 Mayıs 100 alanda kutlandı
1 Mayıs Uluslararası Birlik, Dayanışma ve Mücadele Günü emek örgütleri ve dostları tarafından metropoller başta olmak üzere çok sayıda alanda toplantı ve gösteriler düzenlendi.
Ekonomi- Politik Haberi
Türkiye genelinde 1 Mayıs 100 alanda kutlandı

Ankara'daki kutlamalar 

 

Ankara'da 1 Mayıs kutlaması Tandoğan Meydanı'nda yapıldı. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin (TMMOB) oluşturduğu tertip komitesinin öncülüğünde, 1 Mayıs'ı kutlamak için gelen katılımcılar polisin kontrol noktasından geçerek Kazım Karabekir Caddesi'nde oluşturulan kortejde yerini aldı. Polis arama sırasında bazı pankartların alana sokulmasına izin vermedi. Bu nedenle zaman zaman, arama noktasından geçen katılımcılarla polis arasında gerginlik yaşandı.

 

İzmir'deki etkinlikler

 

İzmir'de 1 Mayıs etkinliklerinin merkezi Gündoğdu Meydanı'ydı. Türk- İş'e bağlı sendikalar ile bazı odaların üyeleri, Alsancak Liman önünde toplanıp, alana yürüdü. Önceki yıllarda Basmane Meydanı'nda kortej oluşturan DİSK ve KESK üyeleri, bu yıl Konak Sümerbank eski binası ile Konak Pier AVM önünde; bazı sivil toplum örgütleri ile siyasi parti üyeleri ise Cumhuriyet Meydanı'nda buluştu. CHP'liler de partinin il binasının olduğu Montrö Meydanı'nda toplandı.

 

Diğer yerler

Bandırma, Çanakkale, Samsun, Trabzon, Rize, Hopa, Diyarbakır, Van ve Hakkari,Manisa, Muğla, İzmit, Gebze, Amasya, Antalya, Tekirdağ, Eskişehir,Sivas ve Tokat, Siirt, Batman, Bingöl ve Şırnak'ta da düzenlenen etkinlikle kutlandı.

 

“FETÖ’nün fişini çekenlere oy vereceğiz”

Hak-İş Konfederasyonu bu yıl 1 Mayıs’ı Adana’da, hükümete yakın Memur-Sen ise İzmit’te kutladı. Burada konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “24 Haziran’da bizler, kamu görevlileri olarak, FETÖ ile iş tutanlara değil, FETÖ’nün fişini çeken ve işini bitirenlere bu süreçte destek vereceğiz” diye konuştu.

 

İçişleri Bakanlığı: Türkiye genelinde 206 bin kişi katıldı

İçişleri Bakanlığı’nden yapılan yazılı açıklamada, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün ülke genelinde 66 ilde toplam 100 etkinlikle, 206 bin kişinin katıldığı bayram havasında kutlandığı belirtildi.

Kaynak: (D) - Diğer Editör: Ozan Yücel
Etiketler: Türkiye, genelinde, 1, Mayıs, 100, alanda, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı gtag('set', {'marmaracagdas.com': 'USER_ID'}); // ga('set', 'marmaracagdas.com', 'USER_ID'); //>>.async-hide { opacity: 0 !important} ga('require', 'GTM-KK37KMJ');